Tento recept je letitý a téměř zázračný. Znaly ho již naše babičky. V dnešní době, kdy je běžné zaskočit do obchodu a takřka na vše zakoupit přípravek (k tomu ještě přelepený nějakou efektní výraznou designovou etiketou a oražený nepříliš levnou cenovkou), se na dávné rady téměř zapomnělo. A to je škoda. Právě tahle totiž stojí za to a vlasy se budou dobře rozčesávat a lesknout se.

Vlasy získají největší lesk a budou nejsnáze rozčesatelné, pokud…

… na ně použijete obyčejný ocet. Plně postačí, když před vysušením opláchnete vlasy v čisté vodě, do které nalijete trošku této zázračné tekutiny. Nic více, nic méně. Je takřka jedno, jaký ocet použijete. Může to být jablečný nebo hroznový, ale také ten obyčejný kvasný lihový. Vlasům tím rozhodně neublížíte. Právě naopak. Oplachování v octu jim dodá lesk, zacelí mikrotrhliny a vlasy půjdou rozčesat výrazně lépe než po sebedražším kondicionéru.

Při omývání vlasů octem nemusíte utrácet za kondicionér

I když vás pravidelný nákup kondicionérů finančně nezruinuje, proč utrácet za něco, co není potřebné? Pro krásný lesk, snadné rozčesávání, a dokonce i delší efekt většího objemu vlasů plně postačí jejich opláchnutí ve vodě s trochou octa.

Co ocet s vlasy udělá?

Závěrečné opláchnutí vlasů vodou s octem jim dodá:

  • Lesk – snad po žádném šampónu ani kondicionéru nejsou vlasy tak lesklé jako po této takřka zázračné tekutině. Ocet vlasy vyhladí.
  • Snadnou rozčesatelnost – již tu o tom byla řeč, ale znovu. Vyzkoušejte a uvidíte.
  • Ochrání jim barvu – ocet je vhodný stejně dobře na vlasy barvené jako nebarvené. Působí jako stabilizátor.
  • Objem – vlasy jsou hladší, vypadají zdravěji a tím, že jdou snadno rozčesávat se „nelepí“ tak k hlavě ani k sobě navzájem.

Závěrečné upozornění

Ocet z vlasů již nesplachujte. Výše uvedené funguje pouze tehdy, pokud vlasy omyjete vodou s octem zcela na závěr. Pak je dle svých zvyklostí již jen usušte.

Máte s oplachováním vlasů octem zkušenost? Napište nám do diskuse.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

4 KOMENTÁŘE

  1. Co jsem na Slovensku, kde je strašně tvrdá voda, používám při mytí ocet, protože jinak mi na vlasové pokožce zústává vápník. Poté to ale stejně ještě letmo spláchnu vodou, kvůli zápachu a ocet splní svůj účel i tak – vlasy jsou lesklé, hebké, skvěle se rozčesávají (vskutku kondicionéry z drogerky jsou oproti octu o ničem) a hlavně se ze mě nepráší ty minerály 😀

  2. Oplachuju takto pokaždé kvůli lupům, ale stejně nekdy musím trochu kondicionéru nastříkat, aby mi vlasy neelektrizovaly, nebo aspoň konečky promnout namaštěnými prsty.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno