Zdroj foto: envato

Aktivity otce s dětmi: Role otce je ve výchově syna i dcery nezastupitelná. A ať se maminka snaží sebevíc, táta je prostě táta. Pokud je navíc veselý a neklade důraz na přehnané bezpečí, přehnanou čistotu a své děti skutečně miluje, může jim dát velký vklad do života skrze dobrodružství, které s nimi prožije.

  • Výlet vlakem

Jet dneska někam vlakem je pro většinu dětí svátek. Táta a dítě vyberou cíl, sbalí batůžek a vyrazí na netradiční výlet. Nezapomenutelný zážitek je na světě.

  • Kultura

Zajděte na oblíbenou pohádku do kina nebo se hezky oblečte a navštivte divadlo. Udělejte si s dětmi výlet na hrad, nebo do muzea.

  • Kutilství

Každé dítě by si mělo vyzkoušet práci se šroubovákem a kladivem. Odvážnější tátové mohou děti naučit zacházet také s pilkou nebo jinými kutilskými předměty. Vyrobte spolu třeba krmítko, krabičku, activity board nebo pískoviště pro mladšího sourozence.

  • Stavění

Většina mužů je ve stavění a konstrukci při hře mnohem nadanější než ženy, proto postavte město nebo dům z kostek nebo lega, vytvořte hrad z písku, v zimě postavte sněhuláka nebo iglú.

Zdroj foto: envato                         aktivity otce
  • Táborák

Sbalte děti, sirky a proviant, vydejte se do přírody a na k rozdělávání ohně určeném místě si s dětmi opečte špekáčky. Můžete vzít také kytaru a společně si zazpívat oblíbené písničky.

  • Stanování

Mnoho dětí velmi rádo vzpomíná na společné stanování s tátou. Nemusíte jet zrovna do nejhlubších lesů, stačí rozbalit stan na zahradě nebo na chatě, ale uvidíte, jak natěšení vaši maličcí budou při představě opravdového stanování a spaní ve spacáku.

  • Pouštění draka

Až vám na podzim dojde inspirace, vydejte se do obchodu pro draka, zajeďte na kopec a užijte si s dětmi odpoledne. Zruční tatínkové mohou zajít ještě dál a společně s dětmi draka vyrobit.

  • Pohyb všeho druhu

I maminka dokáže naučit dítě jezdit na kole nebo si s ním kopat, ale táta je táta. Naučte děti plavat, jděte si s nimi zasáňkovat, vezměte je na koně, vylezte spolu na strom, válejte sudy, připravte překážkovou dráhu nebo stezku odvahy.  Hrajte na schovávanou a na honěnou.

  • Bunkry

Vyrazte s dětmi do lesa a postavte skutečné bunkry z přírodnin. Pokud tomu počasí nebo lokalita nepřeje, postavte bunkr alespoň doma z dek, židlí a polštářů. Pak si můžete hrát na robinsony, námořníky, na cokoliv. Fantazii se meze nekladou.

Vaši synové a dcery budou mít dětství jenom jedno a to nejspokojenější dětství je plné příjemných nezapomenutelných chvil s milujícími rodiči.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno