Už vám dávno není náct, ale přesto máte pleť, jako v rozpuku puberty? Akné je jedním z nejčastějších kožních onemocnění, nejčastěji se objevuje kolem 10 až 16 roku věku, ale mnohým z nás se nevyhne ani v dospělosti a není to nic neobvyklého, dokonce se s ním potýká téměř polovina padesátiletých žen. Jak s ním bojovat a léčit ho?

Co stojí za tím, že máte pleť, jako teenager? Rizikových faktorů pro vznik akné je mnoho. Viníkem může být znečištěné ovzduší, stres, hormonální změny, špatný životní styl, který zahrnuje kouření, alkohol, nezdravý jídelníček plný tuků a cukrů a v neposlední řadě také geny. Naše pokožka je výjimečně citlivá a reaguje na celou řadu podnětů, které vedou k tvorbě černých teček, pupínků, někdy až ošklivých a bolestivých boláků. Neztrácejte ale naději! Správnou péčí o pleť se dá akné nejen předcházet, ale hlavně s ním účinně bojovat.

Najděte vhodnou kosmetiku pro vás

I přesto, že o sebe pečujete a investujete do všelijakých krémů, neznamená to pro vás, že budete mít pleť, jako dětskou prdelku. Mnohdy naopak přehnaná péče pleti škodí a zatěžuje ji. O to hůř, pokud dlouhodobě používáte nevhodné kosmetické produkty. Udělat krok vedle je velice snadné, proto je lepší se poradit s odborníkem o tom, jaké kosmetické prostředky jsou pro vás ty pravé.

Takže – kosmetika by měla odpovídat vašemu typu pleti. Základ je používat produkty, které neucpávají póry, zároveň jsou hypoalergenní, bez přidaného mýdla, alkoholu a parabenů, jelikož tyto složky pleť zbytečně dráždí.

Pravidelně pleť čistěte

Odličování by měl být pro každou ženu naprostý základ. Mnoho žen ale neví, že by si měly pokožku obličeje důkladně čistit bez ohledu na to, zda se líčí nebo ne. A to pravidelně dvakrát denně, ráno a večer.

Pokud na své akné samy nestačíte, svěřte se do rukou odborníka

Pokud vás trápí jednou za čas pár malých pupínků, jistě si s tím zvládnete poradit i samy v pohodlí domova. A to tak, že se zamyslíte nad svým životním stylem, nad příčinou a také nad tím, jakou kosmetiku používáte. Jsou ale i situace, kdy tohle nestačí a je potřeba zásah odborníka. To platí pro závažnější formu akné a jeho častý výskyt a především ve chvíli, kdy vám nic z toho, co jste doposud vyzkoušely svépomocí, nezabírá. V takovém případě se nebojte zamířit přímo na dermatologii.

Prevence

Nejúčinnější prevencí proti akné je zdravý životní styl. Stav pleti výrazně zhoršuje kofein, alkohol a kouření. Dále se doporučuje omezit tučná strava, pálivé kořenící směsi, příjem cukrů a také stabilizátory a jídla z polotovarů.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno