Máte pocit, že jeho zlozvyky vás jednou dočista zničí. Buďte v klidu! Má je totiž téměř každý chlap na této planetě, tak se je naučte vnímat jako jeho součást.

Je neustále bez řeči

Přijde vám až neuvěřitelné, jak může skoro celý den být potichu. Ano, muži skutečně nemají tendenci moc mluvit. Zatímco průměrná žena za celý den pronese dvacet tisíc slov, muži vysloví stěží osm tisíc. Když váš partner přijde z práce domů, potřebuje chvilku “mlčet,” aby si utřídil myšlenky. U televize nemá zase pro změnu potřebu mluvit, protože sleduje pořad. A večer před spaním si projde nejnovější výsledky ve sportovní tabulce, samozřejmě mlčky, občas k tomu přidá jen úšklebek nad výsledkem jeho oblíbeného klubu. Naopak vy si připadáte jak moderátorka, protože vás nechává mluvit a namísto odpovědi jen přikyvuje nebo vás odbude dvouslovnou odpovědí. Zvláště na začátku vztahu pak ve vás hlodá myšlenka, že o vás nemá zájem.

Potřebuje všechno řešit

Trápí vás nějaký problém. Možná malichernost v práci. On však skočí po příležitosti, aby vymyslel deset možných způsobů, jak z toho ven. Pokud na nic nepřijde nebo se vám ani jedna jeho nabízená “pomoc” nezdá, popadne ho nervozita a nabude dojmu, že není dost dobrý na to, aby vám pomohl a ještě se urazí. Pak začne předstírat, že žádný problém vlastně není, alespoň do doby, než přijde s novým a ještě lepším nápadem.

Neumí se podělit o své pocity

Žádný chlap nerad mluví o svých pocitech. Natož pak o těch nepříjemných! Co teprve o strachu, vině nebo úzkosti. Navíc chce o svých problémech soustředěně přemýšlet, aniž by o nich s někým mluvil. Viz problém číslo jedna v tomto článku. Opět mlčí a jen si tak pro sebe občas něco prohodí. Tyto stavy jsou často doprovázeny špatnou náladou a jsou spojené s hluchoněmotou. Pokud se však rozhodnete z něj problémy páčit, dočkáte se podrážděné odpovědi nebo obyčejné věty: “Nic mi není.” Vyhýbejte se proto tématům, které by ho ještě více pobouřila nebo zarmoutila. Naopak třeba zavzpomínejte na hezké zážitky z dovolené nebo ho pozvěte na procházku. Čerstvý vzduch a ruch velkoměsta ho přivede nohama zpět na zem a možná s vámi o svých pocitech začne mluvit sám.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno