Dopřejte svým nohám luxusní péči. Poradíme vám snadné triky, jak docílit dokonalé pedikúry v teple domova se stejným efektem, jako od rukou profesionála!

Krásné nohy jsou klenotem každé ženy. Pokud však necháte svá chodila celý den uzavřená v kozačkách a ani večer jim nedopřejete řádnou péči, můžete si zadělat nejen na nevzhlednou zrohovatělou kůži. Bakterie, které celý den útočí na pokožku vašich chodidel mohou mít vliv na vznik plísní, bradavic nebo kuřích ok.

Jak na dokonalou pedikúru

Své nohy rozmazlete ve vlažné lázni. Ideálně svým nohám dopřejte terapii v podobě esenciálních olejů pro péči o chodidla, nebo koupelovou solí. Nohy za patnáct minut ve voňavé vodní lázni dokonale změknou tak, že budeme moci snadno odstranit odumřelou kůži nejen na patách, ale také na ostatních částech chodidel.

K odstranění odumřelé pokožky používejte speciální jednorázové škrabky nebo klasickou pemzu. Dobrým pomocníkem je také elektrický strojek s vyměnitelnými nástavci, který jednoduší proces šlechtění pokožky. Strojek však funguje lépe na suchou kůži, proto v tomto případě lázeň vynechejte. Po každém použití pomůcky důkladně desinfikujte.

Krásné nehty i na nohou

Nehty na nohou vyžadují stejnou péči, jako ty na rukou. Podle potřeby stříháme jednou za tři až čtyři týdny pomocí kleštiček na nehty nebo kvalitními nůžtičkami. Nehty dotvarujeme snadno pomocí papírového pilníčku. Kůžičku kolem nehtů jednoduše zatlačte pomocí dřevěné špachtličky. Nikdy však kůžičku neodstřihávejte nůžkami!

I nohy potřebují výživu

Pečující krémy, vyživující oleje a osvěžující gely dodají vašim unaveným nohám potřebnou regeneraci a výživu. Krémy s obsahem mentolu unavené nohy příjemně uvolní. Trpíte-li na vysušenou pokožku, pak naneste vrstvu regeneračního mastnějšího krému a nohy oblečte do teplých ponožek. Teplo a bavlna vaší pokožce v kombinaci s krémem dopřeje potřebou péči.

Popraskané pokožce na nohou pomůže reparační péče s vyživujícím hypoalergenním krémem. Ten ji dodá potřebou hydrataci, zklidní ji, zregeneruje, ozdraví a ošetří kožní bariéru.

Pečujte o svá chodidla každý den!

Že po důkladné pedikúře budete mít na měsíc pokoj? V žádném případě. Nohám nestačí věnovat pozornost a péči jednou za několik týdnů. Každý den na chodidla naneste potřebné množství krému a nezapomínejte ani na desinfekci bot. Ta zabrání nechtěnému pachu a množení bakterií.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

  1. 1x ročně použiji ponožky na pedikúru(z lékárny),pak celý rok stačí během koupele použít pemzu a před ulehnutím obyčejnou vazelinu.Žádné problémy ani v létě,kdy pracuji na zahradě jen v pantoflích.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno