Snad až příliš mnoho žen v dnešní době prožívá pocity beznaděje nebo méněcennosti ve vztahu. Ať už jsou tyto pocity vyvolané jakýmkoli chováním ze strany partnera, je zapotřebí si uvědomit, že si ho nezasloužíte. Co je však mnohem důležitější, jak můžete neustálému shazování ze strany partnera předejít?

Druhý vaši hodnotu nikdy neurčuje, určujete si jí vy sama

Ať už se k vám váš partner chová jakkoliv nepřípustně – používá proti vám vulgární slova, dává vám najevo svou neustálou nespokojenost nebo vás nedej bože psychicky či fyzicky zneužívá, uvědomte si, že to nevypovídá nic o vaší hodnotě. To, jaká je vaše úroveň, si určujete pouze vy sama. Přestože už to nějakou dobu trpíte, uvědomte si, že budoucnost je ve vašich rukou. Vy sama jste strůjcem svého štěstí a tudíž jen vy můžete neustálý kolotoč shazování vaší sebedůvěry přerušit.


Řekněte dost jednou provždy

Pokud k ponižování ze strany partnera dochází už nějakou dobu, je přirozené, že si příliš nevěříte. Zkuste si i přesto uvědomit vaše skryté rezervy a buďte silná. Přerušte začarovaný kruh plný zloby a nenávisti vůči vaší osobě jednou provždy. Jak se říká, co vás nezabije, to vás posílí. Rozhodně to platí i v tomto případě. Nedovolte už nikdy nikomu jinému, aby vám působil bolest a vraťte se ke svému vnitřnímu zdroji štěstí, rovnováhy a bezpečí.

Pečujte o své fyzické i psychické zdraví

Nejlepším lékem na všechnu bolest je praktikování sebelásky. Přestože zdaleka tím největším ukazatelem její úrovně, je učinit zásadní krok, a tedy opustit nebo nechat odejít partnera, který vás dlouhodobě ničí, hned vzápětí je to péče o své tělo i duši. Dávejte mu proto jen to nejlepší a dopřávejte si takovou péči, kterou si zasloužíte. A rozhodně nezapomínejte, že vnitřní štěstí je vaší největší životní prioritou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno