Nad časem nevyhrajeme a tak se vrásky dříve či později objeví u každého z nás. Z velké části na tom má podíl genetika, ovšem mnohdy si svými zlozvyky vrásky přiděláváme sami a to úplně zbytečně. Nechcete vypadat o několik let starší? Dejte si pozor na tyto chyby, které dělá spousta z nás…

Přehnaná mimika

Mám jednoduchou radu – nešklebte se tolik! Přehnaná mimika, krabacení čela či časté mračení se vám zapisují do tváře. Zkrátka a dobře, mimika s vaší tváří udělá hodně.

Neodličujete se?

Budoucí vrásky vám za vaši momentální lenost přece nestojí, ne? Pokud máte tento zlozvyk, vyzývám vás – přestaňte s ním hned teď. Udělejte si z odličování návyk, přes který nejede vlak a vaše pokožka se vám později odmění mladistvějším vzhledem. Pokožku si musíte pravidelně čistit i pokud se nelíčíte. Za den se vám na tvář dostane spoustu nečistot, které vám mohou na obličeji nadělat paseku.

Jaká je vaše spací poloha?

Věděli jste, že i to, jak spíte, má vliv na vrásky? Nejideálnější spací poloha je samozřejmě spánek na zádech, protože je vaše kůže uvolněná a nic ji netlačí, může volně dýchat a regenerovat. Naopak spánek na břiše je pro vaši pleť nejhorší, protože tlačíte tvář do polštáře, což způsobuje vrásky v obličeji a rýhy v dekoltu. Při poloze na boku zase zatěžujete jen jednu část obličeje. Pokud se vám nedaří polohu na spánek změnit, doporučuji si pořídit saténové povlečení, které škody alespoň zmírní.

Kouření

Všichni víme, že kouření škodí zdraví. Kromě nežádoucích zdravotních účinků však kouření také zatěžuje naši pleť a významně se podílí na vzniku vrásek.

Brčko

Tušili jste, že i pití brčkem je závadné, pokud chcete mít co nejdéle pleť, jako dětskou prdelku? Při pití brčkem intenzivně stahujete svaly kolem úst a zaděláváte si na vrásky v těchto místech.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno