Ať už v partnerském životě, osobním anebo pracovním, vždy jsme určitým způsobem motivovány k tomu, abychom v daných životních situacích byly co nejúspěšnější. Domníváme se, že bychom měly mít perfektní vztah, úspěšný profesní život a mimo to bychom měly vypadat naprosto dokonale. Mnohdy toto nutkání vychází zevnitř a jindy je ve velké míře ovlivněna okolím nebo médii. Důležitá je životní rovnováha.

Motivace je tím nejlepším stimulem k dosahování životních úspěchů, ale vždy bychom měly mít na paměti, že všeho moc škodí. Spíše než usilovat o dokonalost, je dlouhodobě udržitelnější snažit se vždycky o to, podat co nejlepší výkon. Pakliže se stane, že vynaložíte veškeré úsilí k tomu, abyste dosáhla vytyčeného cíle a nezadaří se vám, budete vědět, že jste zkrátka dělala, co jste mohla. V případě, že se snažíte o to být dokonalá, spokojená nebudete v podstatě nikdy.

Z toho důvodu je dobré v životě usilovat o co určitou rovnováhu ve všech životních oblastech. Pakliže se například snažíte zhubnout, přirozeně byste tomu měla věnovat co nejvíce energie. To ovšem neznamená, že si čas od času nemůžete dopřát kus sladkého koláče s vaší kamarádkou, tučnější oběd, který tolik milujete nebo kávu se zmrzlinou. Stejně tak v případě, že chcete dosáhnout vyšší pozice ve vašem zaměstnání, neměla byste se zříkat času stráveného s rodinou a tak podobně.

Každý má představu o životní rovnováze jinou a záleží pouze na vás, jakým způsobem si život uspořádáte. Rozhodně byste ale neměla zapomínat na to, že je důležité, abyste se cítila v pohodě, klidně a vyrovnaně.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno