Přestože by se mohlo zdát, že informace o tom, co je zdravé a co zdraví naopak škodí, jsou dnes skutečně „na každém rohu“, mnohé z nás stále ještě ničí svá těla. Co naše zdraví ohrožuje nejvíce a jakým způsobem tyto činnosti škodí našemu organismu?

⦁ Kouříme

Je dokázáno, že kouření zvyšuje riziko vzniku rakoviny plic, kardiovaskulárních onemocnění a dalších plicních chorob. Přesto si mnohé z nás nedokážou bez cigarety představit, byť jen jediný den. Věděla jste ale, že pravidelným kouřením své tělo vystavujete i dalším rizikům? Tak například ve spojení s užíváním hormonální antikoncepce se zvyšuje šance na vznik trombózy. Kromě toho má kouření vliv na plodnost žen a negativně působí také na náš vzhled.

⦁ Pijeme více než je zdrávo

Alkohol je pro mnohé z nás symbolem společenských akcí a neodmyslitelně patří k různým oslavám a ročním obdobím. V menším množství nám téměř neublíží, avšak pokud se pravidelné pití stane vaší běžnou rutinou, měla byste se mít na pozoru. Nadměrné množství alkoholu poškozuje játra, dehydratuje, a především ničí mozkové buňky.

⦁ Přejídáme se

Na nic nemáme čas, chvíli si nesedneme a zejména přes den na nějaké jídlo nemáme pomyšlení. To všechno si pak kompenzujeme ve večerních hodinách, když se vracíme domů a máme konečně chvíli klid. Protože jsme vyčerpané, obvykle sáhneme po nejjednodušších variantách, jednoduchých cukrech anebo nezdravých tučných jídlech. Velice snadno pak přibíráme na váze a tukem se obalují také naše vnitřní orgány. To zvyšuje riziko výskytu cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění a zvýšeného krevního tlaku. Najděte si proto na jídlo více času a pečlivě vybírejte, co do svého těla přijmete.

Více článků najdete na portálu mamci.cz


Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno