První týdny po narození miminka probíhají ve všech rodinách dost podobně. Ve vzduchu převládá nadšení z nového člena domácnosti, veškeré denní činnosti se vážou na jeho přítomnost a mimo to jsou k němu směřovány také všechny vaše myšlenky. Nicméně po nějaké době je zapotřebí se znovu zapojit do chodu běžného života a komunikovat s jinými lidmi, než jsou vaše stejně zaujaté kamarádky. Jak to udělat co nejjednodušší cestou (a nezbláznit se z toho?)

⦁ Začněte pozvolna

Je jasné, že na první pohled se může běžný život zdát děsivý. Mraky povinností, práce, placení účtů a další všední starosti obyčejných lidí. Co s tím? Rozhodně se nemusíte snažit o to, být za každou cenu „hrdinka“ každé situace. Raději se pusťte do běžného žití pozvolna a z povinností si „ukrajujte“ ve vašem tempu. Nemáte práci? Začněte s hledáním, ale nezapomeňte na to, že byste vždycky měla hledat takovou, která vás bude naplňovat. Raději hledejte pomaleji, ale pečlivě. V tomto případě se to rozhodně vyplatí.

⦁ Obnovte kontakt se svými bezdětnými kamarádkami

Je načase si dát pauzu od typicky „maminkovských“ konverzací a přejít zase k běžné mluvě. Přestože se to zpočátku může zdát obtížné, bavit se o jiných starostech, než jsou dětské nemoci, příkrmy a jesličky, uvidíte, že se co nevidět dostanete zpátky do formy. Pokud zatím nemáte co vyprávět, naslouchejte.

⦁ Sem tam si se svou drahou polovičkou vyrazte na rande nebo prodloužený víkend

V neposlední řadě se vyplatí upevňovat vztah s vaším partnerem. Přijměte fakt, že život se zkrátka netočí jen kolem vaší ratolesti a skrývá mnoho dalších radostí. Tak si je neodpírejte.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno