Zimní péče o pleť se v mnohém liší od té letní, a dokonce i podzimní. Hlavním problémem je totiž mráz, vítr a časté střídání teplot při přechodu z vytopené místnosti ven a naopak.

Chránit pleť, která není pod vrstvou oblečení

Nejvíce ochrany potřebuje pleť, která není překryta vrstvou oblečení – nejčastěji tedy obličej. Někdy jsou to i ruce, ale my důrazně doporučujeme nosit v mrazivém počasí rukavice, protože pokožka rukou je velmi jemná a trpí stejně jako obličej.

Omezit peeling, zvýšit maskování

V zimě omezte peeling obličejové části – postačí jednou za 14 dní. Zvolte jemný peeling nebo peeling vyrobený doma z domácích surovin (hnědý cukr, med, kokosový olej). Naopak můžete přidat na maskách – jemné čisticí, hydratační i domácí ovocné jsou tou nejlepší volbou. Vyhněte se jen hloubkově čisticím, protože pleť vysušují.

Make-up, nebo pudr?

V zimě se vyplatí na podkladovou bázi krému nanést ještě tekutý make-up, aby byla pleť chráněná dvakrát. Vyvarujte se ale pudru, ten zanáší póry a pleť vysušuje, což je v mrazivém období zcela nežádoucí.

Zimní krémy místo letních

Vyplatí se investovat do hutnějších zimních krémů, které neobsahují vodu, ale místo toho třeba bambusový tuk nebo kokosový olej. Pokud v sobě mají navíc deklarovaný obsah antioxidantů, pak jste zvolila zcela správně a pokožka bude chráněna dostatečně.

Důkladné odlíčení

Protože v zimě používáte hustší make-up, je důležité pleť večer důkladně odlíčit. Totéž se doporučuje i ráno po probuzení, než na pleť zase nanesete vrstvu krémů a make-upů.

Zábal na ruce

Aby ruce netrpěly, dopřejte jim kromě rukavic také jednou týdně olejový zábal. Stačí zvolit kokosový olej, mandlový olej, nebo krém s obsahem bambuckého másla, ruce natřít a zabalit do ručníku či si pořídit speciální bavlněné rukavice. Zábal můžete aplikovat třeba večer u televize, za pomoci rukavic klidně i po celou noc.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno