Hubnutí je velmi individuální záležitost a je nutné si uvědomit, že každé tělo hubne odlišnou rychlostí. Často máme tendenci porovnávat se například s kamarádkou nebo nějakými tabulkami, které ukazují průměrná shozená kila. Tak to ale nefunguje. Pokud hubnete svépomocí, měla byste pozorovat své tělo a zkoušet, co vám dělá dobře a co vám naopak škodí. Pokud však máte pocit, že děláte všechno správně, kila se vás mohou držet z následujících důvodů:

1. Přijímáte příliš mnoho, nebo příliš málo jídla

To bývá poměrně častý problém zejména pro ty, které hubnou svépomocí. Pokud si nejste jistá kolik byte toho měla sníst, poraďte s odborníkem, nebo po určitou dobu porce střídejte a vnímejte, zda se cítíte přejedená, nebo naopak hladová. Ani jedno z toho totiž není správné. Ženy někdy mívají pocit, že pokud jedí zdravě, mohou sníst tolik, kolik chtějí, což není vždycky pravda. Například zelenina je nízkokalorická, a tudíž jí opravdu můžete sníst „kolik se do vás vejde“, ale u takových oříšků nebo sušeného ovoce to rozhodně neplatí.

2. Až moc se na hubnutí soustředíte

Některé ženy přidávají hubnutí až příliš velkou váhu. Veškeré myšlenky věnují hubnutí, striktně se omezují a 3x denně se váží. Je důležité si uvědomit, že hubnutí má být dlouhodobě udržitelné. Pokud se uvádíte do takového stresu, tělo zcela určitě nebude hubnout tak rychle, jak byste si představovala. Zkuste trochu zvolnit a čas od času si dopřejte nějakou (sladkou) odměnu.

3. Vynecháváte některé důležité složky potravy

Další chyba při hubnutí, které spousta žen dělá je, že striktně omezuje sacharidy, nebo tuky. Ani jedno z toho však není dobře. Pro správné fungování vaše tělo potřebuje veškeré složky potravy. Proto si je v žádném případě neodpírejte, ale vždycky sáhněte po co nejzdravější volbě.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno