Říkáte si celou dobu, co je v domě není pro mě a pak najednou zjistíte, že jste až po uši zamilovaná do kolegy? Co naplat. Láska si nevybírá a na pracovišti to může být úžasné i také hodně bolestivé…

Potkala jste nejúžasnějšího muže pod sluncem. Při pohledu na něj jdete do kolen a máte chuť z něj doslova strhnout oblečení. On po vás touží úplně stejně. A teď do reality. Jde o vašeho kolegu! Co naplat, i tento háček se dá brát s nadhledem.

Láska na pracovišti je trendy!

Baví vás sledovat jeho zadek, když si jde pro kávu a vzrušuje vás myšlenka, stáhnout ho k sobě do kanceláře, když jde kolem? Po peprné aférce na pracovišti touží necelé dvě třetiny Čechů! Kolegové se totiž seznamují nejčastěji po práci u sklenky vína nebo piva, u cigarety nebo v jídelně. A není divu, protože v práci člověk tráví většinu dne a večer už není tolik času ani energie na to, vyjít si ven s přáteli a poznávat nové lidi. Podle vědců je navíc pravděpodobnost bouřlivého románku se svalnatým kolegou od vedlejšího stolu úměrně rovná s počtem hodin strávených na pracovišti.

Proč je vztah na pracovišti výhodný

Když už se dostanete do maléru zvaném láska na pracovišti, těžte z toho maximum. Nemusíte se totiž každý večer připravovat na to, až půjdete lovit do baru nebo posilovny. Víte už dávno, že s kolegou máte podobné zájmy a koníčky a je přibližně jasné to, co od něj očekávat, protože ho znáte v „krizových situacích,“ nastalých u vás ve firmě.

Co dělat, když se rozejdete

I na rozchod může v budoucnu dojít. Vracení cédéček nebo knih je jen slabým odvarem toho, že svého drahého budete mít stále na očích a co víc, kolegyně ho dost možná budou velmi rády rozptylovat od nepříjemných pocitů viny. To samozřejmě nepřinese žádný užitek k vašim pracovním výkonům.

Co když je to nadřízený?

Stále ožehavé téma je vztah mezi nadřízeným a podřízeným. Existuje spousta vtipů na toto téma, realita však tolik legrační není. Pomluvy se šíří rychlostí blesku a všem se pracuje mnohem hůř, když pravda vyjde najevo. Později můžete ze své pozice vytěžit větší bonusy, ale jen těžko kolegyním vysvětlíte, že vaše výkony s náručí vašeho šéfa nesouvisí. Jestli randíte s podřízeným, můžete se dočkat vyjádření od ostatních, že váš milý s vámi je jen kvůli získání povýšení.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno