Umíte vycházet se svým přítelem? Naučíme vás několik osvědčených fíglů, jak budete v klidu vycházet i s tchýní!

Stalo se vám, že jste kápla na pana božského, který má stejně božskou maminku, která respektuje vaše soukromí, je k vám milá, ohleduplná a zároveň vás za rohem nepomlouvá? Pak máte náš neskonalý obdiv. Pro ty, které podobné štěstí neměly, máme osvědčené fígle, se kterými budete s tchýní vycházet odteď alespoň o něco lépe.

Nebojte se jí

Maminka se má poslouchat, učili vás rodiče. To je pravda, ale své tchýně se nesmíte bát. To, že se budete snažit zalíbit se jí a všechno si necháte líbit, nic nevyřešíte. Nedělejte ze sebe uťáplinu a hned na začátku si stanovte jasná pravidla a hranice, kdy si nenecháte od druhých nic radit, nebo snad dokonce něco vyčítat. Možná nejste hospodyňka prvního kalibru a ani nejste kuchařka století, ale to neznamená, že se necháte pranýřovat za nedostatky, na které nemáte čas ani náladu.

Stejně postupujte nejen ve věci úklidu či vaření. Chce jít s vámi jeho maminka na operu a vy ji nemáte ráda? Jednoduše poděkujte za nabídku a s vlídnými slovy lístky vraťte. Buďte za každou cenu osobností, kterou doopravdy jste. Do budoucna si tak přinesete plusové body, protože se nebudete muset přetvařovat.

Neutralizujte její poznámky humornými odpověďmi

Ke starším buďte vždy ohleduplná a shovívavá. Mohou mít jiné názory, (vždyť také vyrostli v jiné době) a někdy se snaží radit více, než doopravdy chceme. Neberte si proto jejich chování osobně a už vůbec ne chování jeho matky! Až vás bude na rodinné oslavě pranýřovat za to, že její syn nemá pravidelně teplou večeři, neobořte se na ní se slovy, že jste matka jeho dvou dětí a ještě musíte chodit do práce. Jednoduše jí s úsměvem řekněte vtipnou odpověď, která pobaví ostatní od stolu, a vy budete moci klidně odejít s lehkým srdcem z oslavy domů.

Naučte se říkat razantní ne

Tchýně se ráda angažuje do vašich společně strávených chvil a tak sobě a vám dvěma zaplatila týden u moře. V horším případě nabídla bydlení v jejím vlastním domě. Už jen samotná představa ve vás vyvolává pocit nevolnosti. To je v pořádku a my to chápeme! Stejně to však musí pochopit i vaše tchýně. Jednoduše velkorysou nabídku odmítněte diplomatickou odpovědí, pěkně zaobaleně, ale dost jasně na to, aby situaci pochopila.

Nehledejte stejné chyby ve vašem partnerovi a jeho matce

Často máme tendenci hledat podobné povahové rysy mezi svým partnerem a jeho rodiči. Proč máte stále větší pocit, že ho mohla při jídle odnaučit mlaskat, ale ve finále u nedělního oběda pochopíte, že mlaskají úplně stejně? Nesnaže se mu nadávat za to, že se chová stejně nebo podobně jako jeho rodiče. Naopak buďte vděčná za to, že ho vychovali tak, že se o vás váš drahý postará, když jste nemocná a je na vás hodný. Namísto vyčítání raději respektujte jejich um, vychovat z dítěte chlapa, o kterého se teď můžete opřít!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno