Důkladné protažení a zahřátí zádových svalů a zad, je velmi důležité pro udržení zdravých zad, ale také zdravých svalů a kloubů po celém těle.

Příčiny bolesti zad mohou být různé od jednostranného pohybu, špatného držení těla až po sedavé zaměstnání. Proto by jste se měli snažit každý den alespoň o pětiminutové, zahřívací cvičení.

Pětiminutové protahovací cvičení vás připraví na kardio, nebo posilovací cvičení. Pokud vás bolesti zad každý den obtěžují a vy těmto bolestem uhýbáte s obavou, že by to snad mohlo být ještě horší, tak máte pravdu. Nicméně, pro zlepšení kyčelní mobility a pevných zad vám může pomoci od dlouhotrvajících bolestí pravidelné zahřívací a protahovací cvičení.

Tyto zahřívací cvičení pro bolest spodní části zad podporují zdravé záda tím, že rozšiřují krevní cévy a tím zvyšují průtok krve a kyslíku. To vyvolává uklidňující účinky oblasti, která umožňuje svalům zahřívat se a protahovat se. Ale pozor!

Pokud během tohoto cvičení nepocítíte úlevu, ale naopak ucítíte ostré bolesti, můžete mít spíš chronický problém, který by jste měli okamžitě řešit se svým ošetřujícím lékařem.

Pojďme se pustit do zahřívání

Cvik1.

Lehněte si na břicho a rukama zvedněte horní část těla, tak aby ruce byly napnuté a pánev byla stále na zemi. Vydržte alespoň 15 vteřin.

Cvik 2.

Tento cvik s fit míčem je velmi jednoduchý. Lehněte si zády na míč a vydržte tak dlouho, jak budete moci.

Cvik 3.

Lehněte si na záda a ohněte nohy v kolenou. Šlapky se stále dotýkají podlahy a jsou v úrovni s rameny. Nyní zvedejte pánev.

Cvik 4.

Lehněte si na záda a ohněte nohy v kolenou. Kolena držte společně a kruťte s nimi ze strany na stranu. Vaše tělo se nyní začíná zahřívat. Toto cvičení je vynikající pro protažení svalů, které jsou připojeny k páteři k dolní části zad.

Cvik 5.

Lehněte si na levý bok, kolena a kotníky jsou na sobě. Ohněte kolena v úhlu 90° a zvedejte pravé koleno. Pak nohu vraťte na levé koleno. Nezapomeňte měnit strany.

Cvik 6.

Klekněte si na všechny čtyři. zápěstí položte tak, aby byli v úrovni s rameny a kolena pod boky. Prodlužte pravou ruku dopředu a levou nohu dozadu. Stále udržujte vyrovnaná celá záda. Stáhněte břicho a vydechněte, když vracíte levé koleno zpět k pravému. Nezapomeňte strany měnit.

Toto zahřívací cvičení vám pomůže ulevit od bolesti zad a to bez léků. Obnovit stabilitu a rovnováhu páteře a zvýšit tok krve ve spodní části zad.

 

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno