Nevíte už, jak své ratolesti zabavit? Vytvořte si s nimi praktický přívěsek na batoh. Přinášíme vám několik tipů, z čeho všeho se dá přívěsek vytvořit. Rozhodujte se podle věku dítěte i podle materiálu, který máte po ruce. Přejeme vám hodně společné radosti!

Přívěsky z korálků

Na přívěsky z korálků se můžete troufnout i s menšími dětmi. Potřebovat budete korálky s velkým průvlekem a šňůrku. Návody si můžete stáhnout na internetu nebo vymýšlet své vlastní motivy. Základem je, že šňůrku rozdělíte přesně na dvě poloviny a pak navlékáte korálky vždy jedním koncem šňůrky tam a druhý vedete skrz korálky zase zpátky. Dobré také je, když hned na začátku uvážete šňůrku na kroužek pro zavěšení. Na konci korálky pořádně uvažte, aby se vám nerozsypaly.

Přívěsky z drátků a korálků

Tak to už je vyšší liga a zvládnou je spíš děti alespoň školního věku. Potřebovat budete silnější i slabší drátky a malé a větší korálky. Fantazii se meze nekladou, zkoušejte různé varianty, drátek vždy můžete podle potřeby upravit. Silný drátek se používá jako konstrukce, slabšími drátky se připevňují další korálky do konstrukce. Hezké přívěsky však vznikají i v případě, že použijete jen silný drátek a velký korálek – viz obrázek vlevo.

Přívěsky ze samotvrdnoucí hmoty

Tak to je naopak nejjednodušší technika, kterou zvládnou i předškoláčci. Samotvrdnoucí hmota se nemusí vypalovat, ztvrdne úplně sama. No a tvořit můžete pomocí vykrajovátek, tupého nože, nebo tvarovat hmotu v rukou – např. jako stočeného hada. Jen nezapomeňte udělat do přívěsku dírku, než ztvrdne, jinak dopadnete jako já a budete složitě vymýšlet, kam umístit šňůrku 😉

Přívěsky z fima

Postupy jsou podobné jako u samotvrdnoucí hmoty, jen fimo má tu výhodu, že můžete ještě pracovat s barvami, různě je míchat a tvarovat. Po vytvoření přívěsku je třeba jej nechat vypálit v troubě na teplotu, kterou uvádí výrobce (obvykle je to 110 °C), s tím samozřejmě dětem pomozte. Výrobky jsou nádherné a udělají vám spoustu radosti. Opět nezapomeňte na dírku pro zavěšení.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno