Začátek jara je spojenými s novými začátky, slunečným počasím a probouzející se přírodou. Je to přímo ideální čas na odpočinek a zábavné činnosti s vašimi dětmi. Jakými aktivitami si můžete zpestřovat vaše rodinné víkendy?

Vyrazte ven

Slunečné počasí s sebou nese mnoho různých výhod. Neztrácejte proto zbytečně čas doma a dělejte něco originálního. Zajděte si na procházku parkem, přivoňte si ke květinám, vyhrajte si na místním hřišti – zkrátka dělejte s dětmi cokoliv, co jste přes zimu nemohli.

Zvelebte si okolí vašeho domu

Pokud máte zahrádku, je začátek jara přímo perfektním obdobím na její zvelebování. Vysázejte nové květiny, zasaďte semínka bylinek a oprašte kolo nebo kolečkové brusle. I to může být ideální způsobit, jak strávit víkendové odpoledne.


Tvořte

Téměř všechny děti milují různé druhy kreativního vyžití. Buďte vynalézavá a vyrobte si s nimi například jarní výzdobu. Stříhejte, lepte, malujte, kreslete neb skládejte z papíru. A co? Mohou to být zvířátka nebo kytičky, zkrátka cokoliv, co vašim dětem připomene, že je tu začátek nového ročního období.

Něco si upečte

Pokud své děti jen málokdy pustíte do kuchyně, budou nadšené z vašeho nápadu – něco si upéct. I tady se snažte být kreativní a vymyslete činnost, do které se vaše ratolesti skutečně budou moci aktivně zapojit. Vykrajujte perníčky nebo si ozdobte muffiny. Při pečení zkuste využívat co nejvíce čerstvých surovin, které vám připomenou jaro. Ideálním základem těsta může být mrkev, jablko nebo jiné ovoce.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv činnost, nezapomeňte se radovat, smát se a jednoduše prožít každý moment šťastně. Jaro je totiž konečně tady!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno