Červená je barva výrazná a sexy, navozuje dobrou náladu a také třeba chuť k jídlu. Obecně se dá říci, že červená sluší všem ženám bez rozdílu. Ovšem musíte znát svůj typ a také odstíny červené, které vám s ním budou ladit. Tady je malý průvodce.

Drobným doplňkem pro oživení outfitu může být také peněženka nebo pásek v červené barvě. Foto zdroj: Spongr.cz

Studený vs. teplý typ

Červená, ačkoliv je prvotně barvou teplého spektra, bude slušet i studeným typům. Ovšem teplé typy by měly volit teplejší odstíny červené, tj. červenou s nádechem do růžova, do oranžova, do žluta, zatímco studené typy by měly sáhnout po červené s nádechem do modra či do fialova. Studeným typům bude také slušet kombinace černé, bílé a červené. Teplé typy mohou kombinovat například červenou a hnědou.

Podle barvy pleti

Záleží také na barvě pleti, jakou červenou zvolit. Máte-li velmi světlou pleť, sáhněte po červené, která má růžový nádech. Středně světlému typu pleti budou slušet tmavé červené odstíny. Ke středně tmavému typu pak budou ladit výrazné a zářivé červené tóny. A k vyloženě tmavému typu pleti se bude hodit jakákoliv teplá červená barva (do oranžova, do žluta, do hněda).

Velké vs. malé plochy

Červená barva sice přímo nezeštíhluje, ale mohou si ji dovolit i plnoštíhlé ženy. V červené budete vždy nepřehlédnutelná, ať si vezmete šaty, sako, sukni či kabát v této barvě. Neměla byste kombinovat různé červené barvy, pokud se vám tedy nepodaří zrovna kombinace tón v tónu (což je právě u červené docela oříšek). Nejlepší kombinací barev však bývá bílá, černá, přírodní barvy a růžová. Pokud chcete jen doplněk v této barvě, sáhněte po červené kabelce a botách ve stejné barvě. Při líčení volte červenou rtěnku (podle typu pleti – viz výše) a stejně sladěné nehty. Mimochodem, všimly jste si, že červenými nehty si získáváte autoritu, aniž byste ještě cokoliv řekla? Stačí, když ruce s červenými nehty položíte proti protivníkovi na stůl…

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno