Jste-li v dlouhodobém vztahu, pak to nepochybně znáte také. Na začátku bylo vše nové, neustále jste se překvapovali, byli jste sebou navzájem okouzleni, přitahováni… A po letech už se dokonale znáte, víte, že partnera (partnerku) nepředěláte, že ani vy se nezměníte, nic vás už nemůže překvapit. Ale tak to není, jen do něj musíte investovat (a nejen peníze, ale i čas) a neustále vztah obnovovat a udržovat.

Dovolená bez dětí

Bezesporu nejlepším řešením pro oživení vztahu bude jedna společná dovolená, ale bez dětí. Děti svěřte babičce, nebo je pošlete na tábor, a jednu dovolenou ročně si užijte jen spolu. Společně si ji také naplánujte, aby vyhovovala vám oběma. Užívejte si, jako když jste se poznali, jako když jste ještě žádné děti neměli. Nezáleží tolik na tom, jestli pojedete k moři s all inclusive, anebo si dáte společné cestování pěšky po Evropě či jinde, ale nejdůležitější je, že budete jen spolu a nejspíš objevíte zase něco nového. Pokud si netroufnete na celou dovolenou nebo vám na ni nezbývají peníze, vhodnou alternativou je i romantický víkend například do Paříže, Říma apod.

Večery ve dvou

I bez dovolené si jistě dokážete představit večery (kino, divadlo, večeře) jen pro vás dva. Romantická atmosféra, žádné pracovní problémy, jen nechte plynout čas. Kolikrát ani nemusíte moc mluvit, protože někdy vám krásné chvíle přinese i společné mlčení a vzpomínání.

Dárky, které nečekáte

Dáváte si dárky jen k narozeninám, svátkům a Vánocům? Změňte to. Dejte partnerovi nečekaně dárek jen tak, jen proto, že jej máte stále ráda. Jistě se i on přidá. Avšak do dárku musíte vždy promítnout přání svého partnera, tedy nedat mu něco, co by sice udělalo radost vám, ale jemu nikoliv.

Neustále plánujte něco nového

Vztah vždy nejlépe drží pohromadě, když máte společné plány a cíle. Mnoho vztahů se rozpadlo, jakmile se jim podařilo po velkém úsilí počít dítě. Některé vztahy se rozpadnou, jakmile dostaví dům nebo splatí hypotéku. Nenechte to dojít tak daleko. Stále plánujte. Jakmile se jeden plán nebo cíl vydaří, mějte již v záloze další společný plán. Plány vám totiž dodávají životní sílu i elán.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno