Je nejvyšší čas vybrat si nějakou dovolenou, pokud chcete využít ještě nabídek First minute. A pokud chcete dovolenou s dětmi, pak vás určitě napadnou nejrůznější otázky, které je potřeba si dopředu zodpovědět, aby vaše dovolená nebyla spíš noční můrou nežli odpočinkem a načerpáním sil pro všechny členy rodiny.

Destinace

Nejprve si určitě ujasněte, jakou destinaci zvolíte. Jestli to bude Evropa (Řecko, Chorvatsko, Itálie), nebo třeba severní Afrika (Egypt). Popřípadě i nějaké vzdálenější místo (Mauricius, Kuba, Seychely). Mějte na paměti délku cestování (co vaše děti zvládnou), způsob cestování (vlastní auto vs. letadlo), ale i vyžadované očkování do exotických zemí apod. Velmi vzdálené země nedoporučujeme zejména pro děti do 2 let věku, protože nemají absolvované ani povinné očkování tuzemské a pobyt v exotické zemi by pro ně v některých případech byl i život ohrožující. V zásadě do nejvzdálenějších míst doporučujeme cestovat až s dětmi staršími 6 let. Jejich imunitní systém je již dostatečně stabilizován, aby takový pobyt zvládnul. Nehledě na to, že od zmíněných 6 let bude mít dítě tyto zážitky uložené i v paměti, zatímco mladší děti si z exotických cest mnoho nezapamatují.

Vlastní auto vs. letadlo

Druhou otázkou bude, jak cestovat. V podstatě si můžete vybrat ze dvou komfortních způsobů – vlastním autem, nebo letadlem. Autobus nedoporučujeme, protože na příliš velké vzdálenosti není pro děti příjemný. Vlastní auto má mnoho výhod (vyjíždíte rovnou z domova, můžete si s sebou vzít vše potřebné, můžete se vrátit kdykoliv a odkudkoliv), nicméně nevýhodou je, že jeden z partnerů bude vždy řídit. Autem se dá s dětmi zvládnout Chorvatsko, Bulharsko, Itálie. Zvláště když cestujete v noci a děti mohou celou cestu prospat… Letadlem se pak vydejte do Řecka, Španělska a samozřejmě mimo Evropu, a když dodržíte všechna pravidla, která jsme vám přinesli v článku o cestování letadlem s dětmi, měli byste cestu taky přežít.

Vybavení vlastního místa pobytu

S dětmi se můžete ubytovat v hotelu nebo v apartmánech. Pro naprosto bezproblémový a nekomplikovaný pobyt zejména s menšími dětmi doporučujeme hotel s all inclusive, protože jedině tady se nemusíte o nic starat. Nicméně s většími dětmi se dá docela dobře bydlet i v apartmánu. Vařit si anebo chodit na jídlo do místních restaurací (např. v Řecku). Kromě zajištění jídla byste měli myslet i na to, aby v místě byla možnost hlídání dětí, abyste si mohli také sami odpočinout. Výborné jsou hotely s animačními programy s českými animátory, kteří děti zabaví na několik hodin i na celý den. Pro zabavení dětí je naprosto nepostradatelný i vlastní bazén nebo aquapark.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno