Co většinu z nás napadne, když se řekne citrón? Vitamin C. Citrony tento silný antioxidant obsahují v opravdu velkém množstvím, tím výčet jeho pozitiv však rozhodně nekončí. Citróny v sobě mají také širokou škálu vitaminů důležitých pro správnou funkci imunity a pozitivně působí i na náš vzhled.

Co umí citrón? 3 tipy na jeho využití

Sklenka čerstvě vymačkaného citrónu s vlažnou vodou, tak zní ideální ráno. Ale pokud chcete tímto žlutým superlékem pozitivně ovlivňovat více částí svého života, čtěte dál.

Citrón pro krásné nehty

Vymačkaná citrónová šťáva má blahodárné účinky na nehty. Pokud trpíte na roztřepené nehty, lámavost nehtů či záděry, potírejte si nehty každý večer před spaním šťávou z citrónu a velmi rychle uvidíte změnu. Během několika týdnů vaše nehty zregenerují, budou pevnější a zdravější. Jako bonus citronová šťáva pomáhá odstranit zažloutnutí, které ubírá nehtům na kráse.

Citrón, jako přírodní zesvětlovač vlasů

Citrón obsahuje kyselinu citrónovou, díky které je možné si vlasy zesvětlit až o několik odstínů. Vymačkejte si dostatečné množství citrónu podle délky vlasů. Poté si vlasy umyj tak, jako obvykle a nakonec je přelij vymačkanou šťávou, kterou už nesmývej. Citrónovou šťávu můžete s trochou vody nalít do rozprašovače, aby byla aplikace na vlasy jednodušší a rovnoměrnější.

Citrón vám vybělí zuby

Nejste spokojena s odstínem svých zubů? Než vyrazíte k odborníkovi, můžete nejprve zkusit finančně nenáročnou možnost,za kterou skutečně nic nedáte – vyzkoušejte sílu citrónů. Díky své kyselosti dokáží zuby zesvětlit, zbavit je skvrn a také zubního kamene. Jednoduše smíchejte citronovou šťávu s jedlou sodou, naneste na zuby a nechte působit a po dvou minutách přečistěte kartáčkem. Tuto techniku nedoporučuji používat příliš často.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno