I když chodíte každý den stejnou trasou třeba z domu do práce, ne vždy jste schopni vnímat vše, co se kolem vás nachází. Jakmile s vámi však ven vyrazí vaše děti, nebudete se stačit divit. Hned jej zaujme strom u cesty, na který se dá vylézt, spadané kaštany, žaludy, pestrobarevné listy, krásně červené šípky, jeřabiny, pokroucené vrbové větvičky a mnoho dalšího. Až příště vyjdete ven, můžete společně nasbírat vše potřebné k výrobě podzimního skřítka. Ten pak může hlídat vstup do dětského pokoje nebo dohlížet na klidné sny, záleží, na čem se dohodnete.

Co budete potřebovat?

Na výrobu skřítka si doma připravte:

  • punčochu nebo ponožku,
  • různé kusy látek,
  • vatu,
  • provázek,
  • plastovou láhev naplněnou vodou nebo pískem,
  • fixy,
  • lepidlo nebo tavící pistoli.

Pak je již jen třeba dodat k tomu poklady, které naleznete venku – žaludy, listy, větvičky, jeřabiny, šípky, klacíky, pestrobarevné listy, kamínky.

Jak vyrobit tělo skřítka?

Hlavu skřítka uděláte snadno z punčochy nebo staré ponožky a vaty. Vycpěte tak velký prostor, jak velkou chcete mít skřítkovu hlavičku, poté ponožku či punčochu zavažte v oblasti krčku. Tělo skřítka uděláte z naplněné plastové láhve. K jejímu vršku přivažte nebo přilepte hlavičku. Na ní pak domalujte nebo nalepte oči, ústa a nos. Můžete využít vše, co jste si přinesli zvenku. Díky tomu, že je láhev plná a těžká, zajistí skřítkovi potřebnou stabilitu. Záleží na vás, zda vytvoříte i ruce a nohy – zhotovit je lze stejně jako hlavu.

Jak jej dále ozdobit?

Skřítka pak „oblečte“ pomocí kusů látek. Můžete mu je uvázat pod krkem jako plášť nebo jej zahalit celého, namalovat mu knoflíky u kabátu nebo zvlášť kalhoty a košili. Fantazii se zde meze nekladou. Skřítek může mít v ruce hůlku (klacík) nebo držet větvičku se šípky. Vlasy mohou být tvořené listy, žaludy nebo třeba mechem. Listy můžete pokrýt i jeho kabát.

Co z něj udělat víc než jen společný výtvor?

Děti jistě ocení, pokud skřítek nebude jen výsledkem tvoření, ale bude mít i vlastní příběh. Při oblékání a zdobení skřítka mu můžete vymyslet jméno, pobavit se nad tím, odkud přišel a jakou má ve vaší domácnosti úlohu. Děti jej pak budou vnímat spíše jako kamaráda a pomocníka v životě, což jim může usnadnit některý méně povedený podzimní den.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno