Originální květináče: K narozeninám, svátku, výročí, na konci školního roku paní učitelce – existuje mnoho příležitostí, ke kterým se hodí darovat květiny. A nemusí zůstat jen u řezaných, můžete darovat i květiny v květináči, které obdarované(mu) vydrží nesporně déle. A když k tomu ještě květináč nějak ozvláštníte, bude mít milou vzpomínku navždy.

Nejste tvořiví? Použijte místo květináče netradiční nádobu

Dokonce nevadí, že vás tvoření nebaví a nemáte ani fantazii. Stačí vybrat si jako květináč něco jiného – třeba větší hrnek, šálek… Jestliže sladíte velikost a barvu květiny s velikostí a barvou nádoby, získáte dokonale harmonický dárek.

Kovové závěsné kbelíky

Kovové závěsné kbelíky, které září různými barvami, jsou vhodné nejen na kvetoucí rostliny (můžete sladit barvu květu s barvou kbelíku), ale i na bylinky. Darovat můžete třeba trojici bylinek ve třech různobarevných kbelících.

Květináč obtočený lýkem nebo provázkem

Minimum zručnosti budete potřebovat i k výrobě květináče, který pouze obalíte lýkem nebo přírodním provázkem. Stačí na jedné straně přichytit lepidlem, omotat květináč a na druhém konci opět přichytit lepidlem. Ideálně nakonec přestříkejte bezbarvým lakem, který nejenže spojí provázky dohromady, ale ochrání obal před vnějším poškozením a zaprášením.

Obloženo dřevem

Velmi zajímavé květináče vznikají obložením dřevem. Takové březové dřevo, kterým obložíte krychlový květináč, vykouzlí skutečně nádhernou atmosféru. Pokud budete chtít obložit kulatý květináč, skládejte jednotlivá dřívka svisle vedle sebe, přichyťte lepidlem a pro zpevnění můžete ještě převázat provázkem.

Malované s ornamenty

Jste-li naopak tvořiví a malování vás baví, vybavte se akrylovými barvami a vytvořte na obyčejných květináčích neobyčejné ornamenty. Inspirovat se můžete našimi fotografiemi, ale fantazii se meze nekladou. Každý květináč tak bude nepřekonatelným originálem.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno