himalajská sůl

Není snad nikdo, kdo by při vaření nepoužíval k dochucování jídel sůl. Bohužel jen zlomek z nás si je vědomých, že běžná sůl, kterou máme v domácnosti, má jen pramálo společného se solí, kterou používaly například naše babičky. Sůl, kterou si běžné pořídíme v obchodě je totiž jen obyčejný 97% chlorid sodný, který je „obohacený“ o chemikálie, které působí proti vlhkosti a udržují ji sypkou. Občas v ní samozřejmě najdete také přidaný jód.

Přidáme-li k tomu fakt, že sůl konzumujeme v nadměrném množství (především proto, že se nachází nejen v našich podomácky uvařených jídlech, ale také ve všech uzeninách, sýrech a v malém množství v podstatě skoro ve všech zpracovaných produktech), mohou nám při jejím dlouhodobém nadužívání hrozit vážná zdravotní rizika. Tato chemická sloučenina totiž dehydratuje, na což naše tělo přirozeně reaguje zadržováním vody, a tudíž nedochází ke správné látkové výměně. Tento zpočátku neškodný problém může ve výsledku vyústit ve vážnější zdravotní komplikace. Hrozit nám může například zvýšený tlak a jiná civilizační onemocnění jako je revma, dna, ledvinové kameny nebo celulitida.

himalajská sůlKvalitní sůl je himalájská sůl

Je tedy zřejmé, že do kvalitní soli je zapotřebí zainvestovat a vybrat si takovou, která bude našemu tělu prospěšná. Jednou z takových je například himalájská sůl. Obsahuje nepřeberné množství minerálů, včetně hořčíku a selenu a díky obsahu železa má své typicky růžové zbarvení. Tato sůl není chemicky zpracovaná, a tudíž se chová trochu jinak než běžná kuchyňská sůl (například hrudkuje).

Na rozdíl od běžné soli působí na organismus příznivě, napomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, detoxikuje organismus a posiluje cévní systém. No a spolu s širokým spektrem minerálů do svého těla dostáváte celou škálu potřebných živin.

Nezapomínejte však na to, že i himalájská sůl je stále jen sůl a i v jejím případě je potřeba regulovat množství. Pokuste se denně nekonzumovat víc než půl čajové lžičky, což je ideální míra pro lidský organismu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno