hubnutí

Pokud se dlouhodobě snažíte snížit (případně si udržet) svou váhu, dopomůže vám v tom nejen zdravý jídelníček, dostatek čisté vody a pohyb, ale také nápoje, které přirozeně zrychlují látkovou výměnu a podporují tím celý proces hubnutí. Které jsou na spalování tuků ideální?

  • Voda s kurkumou

Kurkuma je superpotravina, která je pro své detoxikační účinky na lidský organismus známá už po celá tisíciletí. Svůj původ má na východě, v ajurvédské medicíně. Jedná se o potravinu s přirozeně hřejivým efektem a díky účinné látce – kurkuminu, vám půjdou kila snadněji dolů. A jak takový nápoj připravit? Jednoduše smíchejte teplou vodu s půl lžičkou kurkumy a vypijte ji ráno, nejlépe nalačno.

  • Voda s jablečným octem

Také jablečný ocet má blahodárné účinky na lidský organismus, odvádí z těla toxiny a navíc udržuje ve správné funkci střeva. Vlažnou vodu se lžící jablečného octa si taktéž dopřejte nejlépe ráno před snídaní, tedy nalačno. Zároveň tím přirozeně zabráníte přejedení, protože jablečný ocet přirozeně tlumí (nadměrné) pocity hladu.

čaj

  • Zelený čaj

Zelený čaj je starý známý zázrak nejen na hubnutí, ale také jako přírodní antioxidant. Zelený čaj si můžete dopřát kdykoli v průběhu dne. Jen nezapomeňte na to, že obsahuje kofein, a neměla byste to s jeho pitím tedy přehánět v odpoledních hodinách.

  • Zázvorový čaj

Zázvorový čaj není ideálním společníkem do postele pouze v době nemoci. Díky svým zázračné kombinaci vlastností – jako je posilování imunity, zahřívání organismu, plus podpora správného trávení je přímo nezbytně nutné, abyste zázvor zařadila do svého běžného jídelníčku. Zázvorový čaj si můžete dopřát kdykoli během dne. Pozor si dejte jen na množství medu, v případě, že sladíte. Ten by přirozený proces hubnutí mohl zpomalit.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno