sport

Ať už máte čerstvě po porodu nebo jste nějakou dobu na mateřské dovolené, zřejmě už jste zjistila, jak je těžké urvat si chvilku pro sebe (na jakoukoli činnost) a zejména pak na cvičení. Nicméně pohyb je jedním ze základních pilířů zdravého životního stylu a je pro naše tělo nepostradatelný. Nejen, že se během sportu vyplavují endorfiny (a přirozeně se tedy cítíme dobře), zároveň ale také zpevňujeme svou postavu a posilujeme imunitní systém. Důvodů, proč sportovat je mnohem více. Jak přesně se do cvičení dostat a jakou činnost si vybrat?

  • Vyhraďte si čas

Úplně na začátku je důležité vyhradit si na cvičení dostatek prostoru, klidu a času. Pokud doma nemáte alespoň půlhodinky času, budete muset začít být kreativnější. Na volné hodince pro sebe se můžete domluvit s partnerem, případně, pokud tuto možnost nemáte, zkuste pohyb zařadit do vašeho běžného dne. Například si vyjděte na delší procházku i s kočárkem.

sport

  • Začněte pozvolna

Nic se nemá přehánět. Zejména pak v začátcích cvičení není dobré snažit se ze sebe dostat za každou cenu „všechno“. Raději začněte pozvolna, postupně a přidávejte si den po dni zátěž.

  • Vybere si správnou pohybovou aktivitu

Správně zvolená aktivita je základ. Každá jsme jiná, a proto nám bude vyhovovat odlišný typ pohybu. Někdo preferuje individuálnější sporty, jako je běh nebo plavání, a další se bude lépe cítit ve společnosti s ostatními ženami na nějakém skupinovém cvičení. Ať tak či onak, pusťte se do toho a vytrvejte. Stojí to za to.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno