Hledáte marně už několik týdnů vhodnou sedačku do vašeho bytu? Nenechte se zlákat zbytečnými a drahými doplňky a vsaďte na pohodlí, které vnese do vašeho domova příjemný pocit.

I při výběru sedačky děláme chyby. Nejčastěji se zaměřujeme na to, jak sedačka vypadá, jaký má tvar a v neposlední řadě zjišťujeme, které funkce nabízí. Nejvíce je mezi lidmi rozšířená „obliba“ rozkladu, která umožní příležitostné přespání návštěvám, ačkoli u nich nikdy nikdo nespal, nebo mají pokoj pro hosty. A zde jsou další funkce, které je lepší vynechat a místo toho investovat do kvalitnějších materiálů a pohodlnějších funkcí.

Rozkládací sedačka je skvělá, ale…

Sedačky v současnosti nabízí nepřeberné množství tvarů, které umožňují rozklad pro příležitostné přespání návštěv. Jenže pokud si vyberete sedačku s rozkladem, zaplatíte více peněz na úkol celkové kvality sedačky a třeba i špatně zvolenému tvaru, který do interiéru až tolik nezapadá.

Opravdu chcete kvůli příležitostnému přespání návštěv sedačku, která nebude splňovat vaše nejnáročnější požadavky? Při koupi sedačky se nejvíce zaměřte na její tvar, design a v neposlední řadě na její pohodlí. A že by u vás mohl někdy někdo přespat, řešte formou levné varianty nafukovací matrace, která poslouží možná lépe, než celý rozkládací gauč.

Úložné prostory v sedačce

Jsou sice skvělou volbou, pokud máte malý byt a potřebujete někam ukrýt polštáře a deky. Pokud však máte možnost umístit tyto doplňky do skříní, na co volit sedací soupravu s úložnými prostory? Sedačky s úložným prostorem doplácí často na komfort, který byste možná uvítali při každodenním užívání se svou rodinou více. Samozřejmě se s úložným prostorem mění i celkový vzhled sedačky. Vážně se vám ty neforemné krabice líbí více, než designové sedačky na kvalitních a estetických nožkách?

Nekupujte nejlevnější sedačky

Prodejci na internetu i v kamenných obchodech lákají zákazníky na sedací soupravy doslova za pakatel. Jenže jak se vám na takové sedačce bude odpočívat po celodenním maratonu v práci a kolotoči při plnění domácích prací? Levná sedačka nikdy nesplní požadovaný komfort. V místech, kde se opřete a cítíte dřevo, si nemůžete nikdy kvalitně odpočinout, navíc potahový materiál také neplní potřebnou funkci a často trpí ve spojích i na ostatních částech sedáku i opěradlech. Podání reklamace se často táhne několik týdnů a často ani není uznána, z důvodu nevhodného používání.

K sedačce si dopřejte pohodlné doplňky

Moderní sedací soupravy nabízejí nekonečné možnosti doplňkových funkcí. Nejen senioři, ale také lidé, kteří celý den sedí u kancelářského stolu nebo ti, kteří se pro změnu vůbec nezastaví, potřebují večer uvolnit ztuhlé svalstvo. Pro ty nabízí výrobci sedacích souprav polohovatelná opěradla, zpříjemňující momenty relaxu. Skvělou volbou je například vysouvací sedák, rozšiřující místo pro sezení nebo stolek v područce, umožňující práci na počítači nebo konzumování pochutin při sledování televize. Milovníci techniky pak jistě ocení reproduktory či zásuvku USB nebo 220V, kde snadno spárujete telefon.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno