Jestli se vaše děti chystají po prázdninách do školy nebo do školky, jistě jste už přemýšleli nad tím, co jim pořídit do šatníku, aby to bylo co nejpraktičtější. Inspirujte se naším článkem, ať na něco nezapomenete.

Méně je někdy více

Určitě si říkáte, aby toho oblečení měly děti hlavně dost. Avšak ruku na srdce, stejně se vám do pračky nevejde tuna prádla a budete muset nejméně jednou za týden vyprat. Tzn. bohatě postačí, když budou mít od všeho 5–7 kousků, které se budou pořád točit. Ostatní věci by stejně zbytečně ležely na dně skříně. A takto aspoň ušetříte místo.

Spodní prádlo

Na podzim ještě není vždy potřeba vybavit děti tílkem či košilkou, nebo dokonce termoprádlem. Bohatě postačí kalhotky a slipy. S přibývajícím chladem je přioblečte. Pamatujte taky na to, že kalhotky či slipy by si měly děti měnit denně, vrchní díl spodního prádla vydrží i 2–3 dny.

Trička

Triček je dobré nakoupit část s krátkým rukávem a část s dlouhým. Často se stane, že třeba venku ještě panuje teplé počasí, zatímco v budově školy či školky může být chladněji, dokud se netopí. Trička se vyplatí koupit spíše tmavší a vícebarevná, protože na nich nejsou tolik vidět skvrny od oběda, když dítě musí vydržet v zařízení až do odpoledne.

Mikiny

Mikiny jsou praktické, dobře se perou, dětem se líbí víc ty se zipem než přes hlavu. Zase stačí koupit dvě mikiny a ty střídat – buď po týdnu, nebo podle zašpinění.

Kalhoty, tepláky, sukně

Dětem do školky rozhodně pořiďte pohodlné tepláky, protože stejně půl dne stráví lezením po kolenou a hraním na koberci (nebo venku na trávě). Školní děti už by měly chodit více upravené, hodí se džíny a další pohodlnější kalhoty. Pro holčičky samozřejmě sáhněte po sukních a šatech, ale doplňte je dlouhými legínami místo punčocháčů – více vydrží a jsou pohodlnější.

Softshellové oblečení

Jestli chcete koupit kvalitní oblečení a ušetřit na různých dalších typech, jako je nepromokavá bunda, větrovka apod., sáhněte bez obav po softshellové bundě a softshellových kalhotách. Vydrží vítr i déšť a jsou praktické jak na výlet, tak na běžné nošení do školky či na venkovní hrátky s družinou.

Nezapomeňte na obuv

Obuv budou děti potřebovat venku i uvnitř. Ve škole i školce jsou potřeba kvalitní bačkůrky, které se nevyzouvají. Ve škole budou děti potřebovat i cvičky do tělocvičny. Na ven se hodí tenisky, pevnější boty (když se jde na výlet) a pro školkové děti určitě gumáčky.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno