Alkohol a krása? Tahle dvě slova rozhodně nejdou dohromady! Že si dáte občas skleničku s kamarádkami či na romantické večeři s přítelem? Jednou za čas to asi tolik nevadí, ale všeho moc škodí. A v otázce konzumace alkoholu to platí dvojnásob. Častá konzumace alkoholu totiž neprospívá naší pleti ani štíhlé linii. Také znáte ten pocit, když se ráno po tahu probudíte a nemáte ani odvahu se podívat do zrcadla, protože víte, že tam uvidíte oteklou stařenu s kruhy pod očima a to i přesto, že večer jste odcházela krásně upravená? Možná si říkáte, že další den budete zase fit, ovšem pokud pijete alkohol často, trvalé následky na sebe nenechají dlouho čekat.

Co všechno na vaší kráse dokáže napáchat alkohol?

Vrásky

vrásky jsou noční můrou každé ženy. A proto se jim snažíte všemožně předcházet a oddalovat je. Ovšem ani nejlepší péče a nejdražší krémy vám nepomohou, pokud konzumujete ve velké míře alkohol. Mazáním sice pleť hydratujete, ovšem hydratovat musíte i zevnitř. A jak jistě všichni víme, alkohol pleť velmi dehydratuje a naše pokožka tím trpí. Vlivem časté konzumace alkoholu pleť předčasně stárne, je vysušená a vrásky se objevují mnohem dříve… A pokud přece jen neodoláte a občas si skleničku neodpustíte, naučte se si dát s každou sklenkou alkoholického nápoje i sklenku vody. Vaše pleť vám poděkuje!

Oteklost a kruhy pod očima

Měly byste také vědět, že po každém bujarém večírku plném alkoholu, začne tělo okamžitě zadržovat vodu. Nejenže vás bude nejspíš ranní pohled do zrcadla lehce děsit, ale ani z dlouhodobého hlediska to není žádná hitparáda. Slyšely jste už o tzv. „Pandím obličeji“? Znamená to, že se objevují tmavé kruhy pod očima a otoky kolem nich, což je následek poškození jater.

Popraskané žilky a červený obličej

Říká se, že podle červeného nosu se pozná těžký opilec. To je ale omyl! Cévy se rozšiřují při každé konzumaci i malého množství alkoholového nápoje. A pokud je to častější, už se zpátky nestáhnou. Další věc jsou popraskané žilky v obličeji – i podle nich poznáte pravého pijáka. Nedostatek kyslíku, který je následkem pití alkoholu, vede totiž k popraskání cévek.

Příbytek na váze

Zdravé a štíhlé tělo a alkohol? To si naprosto odporuje. Nejenže alkohol obsahuje velké množství cukrů a zpomaluje spalování tuků, ale také podporuje chuť k jídlu. Jistě to znáte, že po pár skleničkách a s výrazně menší dávkou sebeovládání snadno sáhnete po fastfoodu.

Sečteno a podtrženo – pokud chcete být krásná, svěží a vypadat mladě (která z nás by to taky nechtěla, že?), tak se alkoholu vyhýbejte obloukem, protože mít oboje nelze. Alkohol na nás nepříznivě působí v mnoha oblastech života a pokud dbáte na svůj vzhled, tak ta chvilka zábavy za podlomenou krásu nestojí, ne?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno