Dětská hernička je místo, kam matky vodí děti, které vykázaly alespoň malou míru pohybu, aby si zařádily na vzrušujících atrakcích a naučily se fungovat v kolektivu. Dalším bonusem je káva, kterou si při střídavém odbíhání za dětmi můžete při „poklidném“ klábosení se spřízněnou duší vypít. Existují matky, které chodí do herny pětkrát týdně a pak ty, které při pohledu na ohmatanou skluzavku – líheň dětských nemocí a inkubátor zákeřných bacilů nenavštěvují nikdy. Jaká je realita?

Pokrok nezastavíte. Nejdřív mimčo pase koníky, pak se plazí, pak se batolí, pak se staví a pak běhá. Tím s konečnou platností skončila vaše dovolená. S takovým dítětem je občas obtížné vydržet doma, takové dítě potřebuje trénovat hrubou motoriku, takové dítě se potřebuje naučit vycházet s ostatními dětmi a takové dítě si zaslouží matku, která se alespoň jednou týdně slušně obleče a koupí si místo bodyčka kafe. Přeháním, ale sociální kontakt na mateřské je důležitý pro oba dva účastníky této dovolené. Tak dobře, ale proč zrovna hernička?

Ano, můžete jít ven. Tak jděte. Pokud tedy není příliš zima, příliš deštivo, příliš mokro, příliš blátivo, příliš cokoliv. Pak se nabízí už jen obývák jedné z vás. Pokud by šlo pouze o jednu čistotnou matku s jedním čistotným dítkem, proč ne? Jestli ale plánujete větší sešlost, která mimochodem zaručí více příležitostí pro sociální kontakt, horko těžko budete hledat dobrovolnici, která poskytne svůj vystajlovaný obýváček. Navíc do něj těžko nasouká klouzačku, domeček, bazének s balonky, hopsadla a pojízdná autíčka. A to souvisí s dalším důvodem. Děti to v herničkách milují. Přicházejí do nich natěšené, jsou v nich spokojené a odcházejí unavené. Tedy v případě, kdy je tam matky netahají pětkrát do týdne. Pak atraktivita herniček klesá.

Na druhou stranu si ovšem musíme přiznat, že v listopadu usoplenými dětmi napěchovaná herna přináší i jistá rizika. Vaše dítě může odejít nemocné. Vaše dítě může odejít zraněné. Vy můžete odejít politá kávou.

Nebo se může stát ještě jedna věc. Skvěle si užijete dopoledne, navážete nová přátelství a opustíte zajetý stereotyp. Nezní to lákavě?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na