Zdroj foto: pixabay

Vánoce: Nacházíme se skutečně v jiném světě a je potřeba se tomu přizpůsobit. To, že některé věci nejsou možné, ale neznamená, že byste si s dětmi nemohli užít Vánoce, jak se patří. Zavzpomínejte si třeba na své dětství.

Upečte si spolu cukroví nebo udělejte nepečené cukroví

Cukroví k Vánocům patří a stejně byste jej připravovali. Přizvěte k vyrábění těst a pečení i děti. Spoustu věcí vám mohou pomoci. Vážit, číst recepty, ty starší dokážou i zadělat těsto, ty menší pak vykrajovat různé tvary lineckého cukroví. Nechte je cukroví vyrobit i nazdobit a nezlobte se, že všechny kousky nebudou stejné. Vždyť nejdůležitější je, že budete spolu!

Dodržujte vánoční zvyky

Pokud jste si nestačili ustřihnout na svátek svaté Barbory 4. prosince barborky, nezoufejte. Zvyků je totiž mnohem více. Vyrobte si před Vánoci plovoucí svíčky ze skořápek vlašských ořechů, do nichž nalijete rozehřátý vosk a zapustíte knot. Tyto svíčky si pak můžete během Štědrovečerního večera pouštět v misce vody a sledovat, komu dopluje nejdále. Na Štědrý den také můžete rozkrajovat jablíčka, zda v nich budete mít hvězdičku. Pro starší děti zakupte sadu na lití olova – i to bývá zajímavé a poučné.

Zdroj foto: pixabay

Zahrajte si hry

Nemůžete večer nikam jít? Nevadí, zůstaňte doma a zahrajte si s ratolestmi deskové nebo jiné hry. Je jich spousta, stačí zalovit v paměti. Nemusí to být ty nejmodernější hry současnosti, hrajte klidně pexeso, domino, dámu nebo slovní fotbálek. Uvidíte, že se přitom pobavíte.

Vyrazte ven do přírody

Jděte se každý den podívat do přírody, do lesa, mezi pole. Běhejte, skákejte, nebo hledejte kešky. Na dvoře si můžete nakreslit panáka a skákat ho. I v zimě se dá skákat guma (hra našeho dětství). A kdyby náhodou na Vánoce napadl sníh, vytáhněte sáňky a boby a užijte si ty pravé zimní radovánky.

Překážková dráha apod.

Doma si vytvořte překážkovou dráhu. Můžete využít židle, matrace nebo hračky. Jestli máte dlouhou chodbu, tak ta je ideální pro takovou opičí dráhu. Také si můžete zahrát na schovávanou. Schovávejte se navzájem, anebo poschovávejte jednotlivé předměty, které bude zbytek rodiny muset hledat. (Mimochodem je to výborný trénink paměti.) Dobré je nechat děti postavit si bunkr – nejlépe v jejich pokoji, aby vám nevadil při předvánočním úklidu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno