Špatný odstín make-upu

Každému se někdy stane, že se sekne a sáhne po špatném odstínu make-upu. Potom to místo dokonalého výsledku vypadá spíš tak, že jdete na karneval za klauna a nebo že se snažíte vypadat opáleně. Oboje je pořádný trapas. Jednou se to stát může, ovšem je důležité se poučit z chyb a na výběru odstínu si dát příště víc záležet. Nicméně stalo se. Máte na tváři nános make-upu, který je buď moc světlý, moc tmavý a nebo ještě hůř – jste oranžová. Jaká je první záchrana v této situaci, když někam spěcháte a nemáte čas se odličovat a líčit znovu? Přizvěte na pomoc papírový ubrousek a několikrát ho přiložte na pleť. Docílíte toho, že se make-up lehce vsákne, což může pomoci. Pokud je váš make-up příliš tmavý, může pomoci světlý korektor. Korektorem rozjasněte kruhy pod očima, střed čela, nos, bradu a důkladně vpracujte ideálně houbičkou do pleti. Na opačný problém, tedy příliš světlý make-up, vám hravě pomůže bronzer (na lícní kosti, nos a linie kolem vlasů) a nebo jednoduše přepudrujte tmavším pudrem.

Rtěnka na zubech

Pro ženy, které nosí výraznou rtěnku, není tento trapas asi nic nového. Je to spíše faux pas, kterému se můžete zasmát a jít dál. Pro příště si však po nalíčení zoubky raději zkontrolujte.

Přetáhnutá rtěnka

Toto je o něco horší, než rtěnka na zubech. A horší je to o to, že to některé ženy dělají naprosto záměrně. Prosím, nedělejte to, klaunský look už není v módě.

Příliš mnoho tvářenky

Tento prohřešek bych přirovnala k Marfuše v Mrazíkovi a hned každý ví. Pokud se vám povedlo omylem nanést větší množství tvářenky, než jste zamýšlela, řešení je zde poměrně snadné a stojí vás jen minutku času navíc a špetku šikovnosti. Na pomoc si vezměte čistý štětec a jemnými tahy se pokuste přebytečné množství setřít. Další možnost je nanést na tvářenku trošku pudru, který by měl zmírnit zabarvení.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na