Ohledně učení o prázdninách panují různé názory, avšak důležité je spíše si uvědomit, do jaké skupiny vaše dítě patří.

Kdo se o prázdninách musí učit

O prázdninách se musí učit dítě, které bude na konci prázdnin dělat reparát, odloženou maturitní zkoušku apod. Tady vás učení nic nezbaví, ale můžete potomkovi zaplatit doučování, které by mu mělo pomoci.

Kdo se o prázdninách může učit

Dítě, které je přirozeně zvídavé a chce poznávat svět i o prázdninách, rozhodně nezviklávejte od dalšího učení. Ať se hezky připravuje, čte knížky, vede si čtenářský nebo biologický deník, učí se jazyky. Prostě dělá vše, co jej baví. Veškeré takovéto učení se mu bude jednou hodit, i kdyby to nebylo přímo ve škole.

Kdo by si měl dát o prázdninách pohov

Potom také existují děti, které s veškerým úsilím dodělaly ročník nebo celou školu a zaslouží si odpočinek. I kdyby se vám zdálo, že by neměly polevovat ve svém úsilí a měly by si vědomosti opakovat a upevňovat, nechte je v klidu odpočívat. Odpočinek k životu také patří a mozek pak budou mít mnohem lépe připravený na další nášup vědomostí a dovedností.

Pár tipů na zábavné učení

  1. Berte děti co nejčastěji do přírody a povídejte si o broucích, motýlech, ptácích, květinách, stromech…
  2. Dejte děti na jazykový tábor – existují nejen anglické, ale i s jinými jazyky (španělština, němčina) – učení bývá zábavné, děti se seznámí s rodilými mluvčími a naučí se mnoho nového, a to nejen o jazyce.
  3. Jděte s dětmi na hrad či zámek – pobavíte se a zároveň naučíte něco z historie, třeba jak vypadaly meče a další zbraně, jaké šaty nosily princezny…
  4. Vezměte děti do muzea – jakékoliv muzeum skrývá nejen mnoho pokladů, ale také interaktivních her, kde se děti naučí například třídit odpad, virtuálně řídit traktor (Národní zemědělské muzeum), nebo třeba prodávat a nakupovat zboží.
  5. Čtěte s dětmi knihy – nemáme na mysli knihy z povinné četby (i když i od té se nyní ustupuje), ale ty, které bavily v jejich věku vás (mayovky, Rychlé šípy, Jules Verne…).

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno