Těhotenství, stejně jako každé jiné téma, je opředeno spoustou mýtů a pověr. Ačkoli zdravému rozumu totálně odporují, jsou už natolik zažité, že je bereme v potaz. Jaké jsou ty nejznámější těhotenské pověry?

Kulaté břicho – holčička, špičaté břicho – chlapeček

Samozřejmě někdy to možná platí, ale je to spíše náhoda a nelze na to spoléhat. Tvar břicha se odvíjí spíše od umístění a polohy plodu v děloze

„Sluší ti to, to určitě čekáš kluka!“

Tato pověra vychází z toho, že chlapečci mamince přidávají krásu a holčičky si ji berou pro sebe. Je to samozřejmě mýtus. Celé je to o hormonálních změnách, které některé mamince svědčí a jiné ne (proto pupínky, fleky na tváři, otoky). Pohlaví plodu na toto nemá vliv.

Kočárek nesmí být v domě před narozením miminka

… Jinak se dítku něco stane. Tento nesmysl je také velmi rozšířený. Věřte, že to nemá žádný opěrný bod v realitě, nemusíte mít obavy.

Chcete otěhotnět? Obejměte jinou těhotnou ženu

Vychází to z myšlenky, že vás těhotná „nakazí“. Toto je pouze roztomilý nesmysl, který říkáme jen tak a nejspíš ho nikdo z nás nebere skutečně vážně.

Pálí vás žáha? Miminko bude mít dlouhé vlásky

Pálí vás žáha, snažíte se všemožně si ulevit? Rovnou se na to vykašlete. Pověra praví, že je to proto, že miminku rostou vlasy. Toto je spíš úsměvné. Jen si zkuste představit, jak vás ty rostoucí vlásky lechtají a způsobují vám ta nepříjemná muka…

Omotaný pupečník

Pokud máte strach, že se vám malý neposeda omotá pupečníkem, věšení prádla je pro vás nebezpečný sport! Pověra praví, že těhotná žena nemá podlézat šňůru na prádlo, aby dítě nemělo omotaný pupečník kolem krčku.

Podobných mýtů je mezi maminkami ještě určitě mnoho… Důležité je se nad nimi jen pousmát, nebrat je vážně a zbytečně se jimi nestresovat. Vždycky se najde nějaká paní sousedka od vedle nebo hodná babička, která vám je ráda připomene. Berte to s nadhledem.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na