Velké plány pro získání dokonalých křivek, pevného zadečku a štíhlých hýždí se vytrácí stejně rychle, jako jejich touha k získání. Jděte na cvičení chytře. Poradíme vám pět fíglů, se kterými nikdy neztratíte motivaci!

Znáte aerobní fázi?

Máte pocit, že nemůžete při cvičení popadnout dech a přitom výsledky nejsou zdaleka tak efektivní, jak byste čekala? Víte o tom, že tělo nejvíce spaluje tuky tehdy, pokud je tepová frekvence v aerobním pásmu? To znamená, že při vyšším zatížení je tepová frekvence vyšší. Aerobní pásmo se stanovuje v rozmezí 50-70% vaší maximální tepové frekvence. Výpočet je jednoduchý. Z 220 odečtěte svůj věk a dále se řiďte zadýcháním. Správné zatížení je takové, kdy můžete při pohybu mluvit. Tehdy se zlepšuje celková kondice i fyzická odolnost. Pálení tuků je v této fázi nejefektivnější.

Jaké cviky jsou pro hubnutí ideální? Pokud chcete zhubnout, vyhněte se spinningu nebo tenisu, namísto toho se zaměřte na rychlou chůzi nebo pomalý běh.

Upravte jídelníček na pravidelné malé svačiny

Při zvýšené pohybové aktivitě je bezprostředně nutné, upravit jídelníček. Pro hubnutí je důležité vydávat více energie, než kterou jste přijali. Radikální diety se nedoporučují, naopak se doporučuje přijímat malé množství potravin v podobě bílkovin (maso, luštěniny, sýry) které jsou důležité pro regeneraci svalů a tvorby svalové hmoty. Nezapomínejte ani na celozrnné pečivo, rýži a brambory, které dodávají energii pro další cvičení. Zeleniny jezte v neomezeném množství, kdežto sacharidy si dopřejte spíše ráno. Pitný režim jsou minimálně dva litry denně bez cukru.

Hubněte s rozumem

Pro dlouhodobou fyzickou kondici, získání svalové hmoty a hubnutí je nutné cvičit pravidelně. Počet cvičení si naplánujte 2 x – 3 x týdně, trénink by měl trvat kolem 60 minut.

Cvičení si rozvržte do několika fází. Zahřejte si organismus během nebo jízdou na kole přibližně deset minut, dvacet minut intenzivně posilujte a dejte si alespoň 30 minut aerobního cvičení, do kterého se řadí rotoped, stepper nebo kolo. Svaly, které jste posilovali, odreagujte strečinkem.

Dávejte si reálné cíle

Pokud se rozhodnete za měsíc zhubnout dvacet kilo, nejspíše se vám plán splnit nepovede a vy ztratíte motivaci k dalšímu snažení. Psychika hraje při hubnutí velkou roli, proto si sestavte dlouhodobý hubnoucí plán, podle kterého se řiďte. Možná ze začátku nebudou výsledky takové, jak jste si představovala, proto není od věci se do plánu podívat a hodnoty v průběhu upravit dle svých aktuálních fyzických možností.

Udělejte si radost permanentkou do fitka

Placené tréninky jsou pro vaši motivaci nejideálnějším řešením. Ve větších posilovnách jsou k dispozici posilovací stroje i aerobní pomocníci. Navíc se seznámíte s lidmi, kteří jsou na stejné vlně a cvičení vám půjde o to snáz. Čas strávený v posilovně uteče příjemněji, pokud budete chodit pravidelně s kamarádkou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno