Známe to asi všichni, ten prostorný byt, který byl pro vás dva více než pohodlný, se ve třech zdá už poněkud stísněný. Takže jste hledali a protože stará známa pravda „kdo hledá, najde“ funguje i dnes, čeká vás stěhování. A aby to bylo zajímavější – tak stěhování s batoletem. Přečtěte si následující triky, jak vše zvládnout na výbornou.

  1. Chce to klid a nohy v teple

Hlavně tedy ten klid. Určitě vás napadají stresující myšlenky všeho druhu – bude to trvat věčnost, než se zabydlíme, proč jsme radši nezůstali tady (samozřejmě v 1+1 až do smrti), pojede pro krabice Vojta nebo to zase zůstane na mně, jak to všechno zvládne malá?

Vaše nervozita je pochopitelná, nicméně nepřijatelná. Stěhujete se do nového bydlení, tak se trochu těšte a nedělejte z toho příšernou událost doprovázenou tisíckrát opakovanou hloupostí, že „lepší je vyhořet, než se stěhovat“. Blbost, to by vám Komenský dal. Co se týče změny bydlení z pohledu vašeho dítěte, nikdo vám dopředu neřekne, jak to bude snášet, ale můžete se vsadit, že změnu zvládne lépe po boku optimistické a vyrovnané matky.

  1. Zorganizujte to

Přiznejte si to. Pokud patříte k většině žen, budete muset stěhování naplánovat vy, protože váš muž vůbec nevidí důvod, proč se nějak stresovat. Však se vše naháže do krabic a pytlů, odveze a vybalí. Jak prosté. Proto se postarejte o to, abyste měli ty krabice a pytle, dostatek známých na výpomoc, popř. zapůjčenou dodávku.

  1. Balte moudře

Vůbec nejdůležitější pro pohodu a klid je nezačít balit příliš brzy, ani příliš pozdě. Ideální je zhruba týden nebo pět dní dopředu, pokud jste na mateřské. Jestli pracujete, tak o něco dříve, podle vytížení. Nejdříve se zaměřte na věci, které skoro nikdy nepoužíváte. Najdete je ve sklepě, v garáži, na půdě a v horních přihrádkách vestavěných skříní. Poskládejte je do krabic, krabice popište. To je jedna z nejdůležitějších rad – popisujte všechno a důkladně, pak budete v novém vědět, do jakého pytle sáhnout pro oblečení a kde hledat sklínky a kafe. Čím více se blíží stěhovací den, tím více balte věci, o kterých víte, že je už nebude používat. Tak vám v předvečer stěhování zůstane už jen snídaně, pár svršků a zubní kartáčky.

  1. Zbavujte se

Nebuďte kramáři. Co nepotřebujete, pošlete dál. Oblečení zavezte do kontejnerů na textil, nábytek prodejte nebo darujte přes internet. Vyhoďte věci, které už neposlouží nikomu. Bude vám mnohem lépe a postěhujete se s méně věcmi.

  1. Nechte si pomoct

Já vím, všechny jsme hrdinky, ale přece jen vyberte ze zástupu dobrovolnic hlásících „kdybys potřebovala, pomůžu ti“ tu, která vám nepoleze na nervy a bude respektovat vaše přání a pokyny a zaměstnejte ji buď hlídáním dítěte nebo uklízením, ať už ve starém nebo novém bydlišti. Nelpěte příliš na své nenahraditelnosti při čistění žaluzií a spár v koupelně, pomoc se fakt hodí.

  1. Když už nic, tak víno nebo sladké

Já několik večerů před stěhováním popíjela víno. Uklidněním sebe (a dítěte, pokud ještě kojíte), uděláte vůbec největší radost manželovi, kterému stoprocentně už lezete se svou přeorganizovaností a hledáním problémů tam, kde nejsou (tak to opravdu muži vidí), na nervy. Pamatujte, radši snězte tři kusy dortu, než abyste dělala dusno doma před stěhováním. A užijte si poslední dny ve vašem starém doma a myslete už na to, co si v tom oblíbeném nejmenovaném švédském obchoďáku pořídíte nového.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno