Dobré manželství nikdy není bez práce. Láska v úspěšném manželství není vrtkavý pocit, ale vědomé rozhodnutí podpořené skutky. Manželství je o komunikaci, kompromisech a určité míře sebezapření. Pokud vaše manželství teď není úplně takové, jak jste si ho představovali, neházejte flintu do žita, nevyplňujte rozvodové formuláře, ale osmělte se a snažte se jej opravit.

V manželství je nejdůležitější soulad ve třech oblastech: komunikace, sex a finance.

  1. Komunikace

Manželství, ve kterém se nekomunikuje vůbec nebo komunikuje špatně, pomalu či rychle spěje k zániku. Mluvte spolu co nejvíce a co nejotevřeněji. Naučte se naslouchat a také neútočně sdělovat vlastní stanoviska. Snažte se partnerovi porozumět, nepředbíhejte jeho myšlenky, neurážejte se, když uslyšíte něco, co se vám nelíbí. Začněte si spolu povídat, i když se vám do toho po náročném dni v práci úplně nechce. Důležitá rozhodnutí řešte spolu.

  1. Sex

Řekněme si na rovinu, že pokud spolu nespíte, máte problém. Kdybychom byli v telenovele, řešení je jasné. Buď k sobě hoříte neuhasitelnou vášní a v tom případě má smysl ve vztahu pokračovat, nebo jiskra zhasla a na místě je rozvod. Ale vy jste v českém manželství, takže zapomeňte na extrémy a prostě sexu trochu pomozte. Nejsme ve středověku, takže je pravděpodobné, že když jste se brali, tak jste se přitahovali. Situace nemusí být po 10 letech a 10 kilech navíc stejná, ale vždycky, když vám bude partner připadat oproti DiCapriovi méně přitažlivý, vzpomeňte si, že kdysi se vám líbil. Zároveň pracujte na sobě. Snažte se vypadat k světu, on pak snadněji naběhne i ten sex. Někdy se nevyplácí čekat, až se věci mezi vámi urovnají a pak se navrátit k sexu, ale právě naopak. Když spolu opět začnete intimně žít, polovina problémů se vyřeší. O sexu spolu mluvte, jedině tak se partner dozví, co je vám příjemné a co ne.

  1. Finance

Mnoho manželství se rozpadá kvůli penězům – buď je jich málo nebo moc nebo má na ně každý z partnerů jiný pohled a jiný metr. Nejprve si uvědomte, že peníze máte společné a oba byste se měli podílet na rozhodování, jak s nimi budete nakládat. Je potřeba se domluvit, jaký styl života budete žít, kolik si plánujete odkládat, zda budete mít jeden nebo dva účty, čeho vůbec hodláte po finanční stránce dosáhnout. Rozhodnutí, ke kterým dojdete, pak respektujte a dodržujte.

Budovat manželství je celoživotní náplň. Nejlépe se vám to bude dařit, když budete blahosklonní, tolerantní a nad věcí. Pamatujte, že láska hory přenáší a kde je dobrá vůle, tam půjde všechno. Je třeba ovšem nezapomínat na to nejdůležitější – dejte si pozor na pusu. Nemluvte o svém manželovi ani o svém manželství špatně. Snažte se do budoucna vyhlížet optimisticky a tomu přizpůsobte také své promlouvání. Tak můžete připravit cestu pro váš manželský zázrak.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno