Získaly jste muže svých snů? Neusněte na vavřínech! Získat ho je jen první část, ale poté přichází mnohem důležitější a to je si ho udržet. Článků na téma, jak si udržet muže, už bylo napsáno nespočet. Kdybych to měla shrnout do jedné věty, zněla by – udělejte ho šťastným a spokojeným. To je logické. Ale jak na to? Existuje snad nějaký univerzální návod? Instantní řešení? To sice ne, ale přece jen existují věci, kterými neurazíte, ale naopak potěší každého. Šťastný muž – jak na to?

Chválit, chválit, chválit

O mužském egu toho už bylo napsáno tolik. Když mluvím o chválení, tak samozřejmě nemám na mysli přehnanost a faleš, vtírání se. Ale občas muži polechtat ego neuškodí. Stejně tak, jako my ženy máme rády komplimenty, tak i muži rádi slyší, že to, co dělají, dělají dobře a nebo dokonce i to, že jim to sluší. I když se tváří, že je to nezajímá. Možná právě o to víc jim to dělá dobře.

Nekomplikujte si to a nevymýšlejte na sílu květnaté lichotky. Prostě a jednoduše – líbí se vám, jak se váš přítel směje? Řekněte mu to. Uvařil skvělou večeři, i když vaření není jeho šálek kávy? Pochvalte ho. Imponuje vám, jak jedná s lidmi? Oceňte ho. Všímejte si věcí, co pro vás a váš vztah dělá a dějte mu vědět, že o tom víte a jste mu vděčné.

Neomezujte ho

Nikdo nestojí o to mít kouli u nohy. A naprosto každý potřebuje nějakou volnost a svobodu. Je naprosto pochopitelné, že svého partnera milujete a tak s ním chcete strávit co nejvíce času, ale vždy mu musíte nechat prostor i na jeho přátele a koníčky. Trávení času 24/7 společně navíc vůbec není pro vztah prospěšný. Mohl by se ze vztahu stát stereotyp a doslova klec. Naopak když dáte partnerovi prostor, aby trávil dostatek času i bez vás a se svými aktivitami, o to více se na vás bude těšit a ze vztahu se díky tomu nevytratí vášeň.

Nesnažte se ho měnit

Nikdo není dokonalý. Svého partnera jste si ovšem vybraly i s jeho chybami (a něco mohou být chyby jen ve vašich očích), není tedy fér, abyste se ho teď snažily předělat. Můžete jít příkladem, inspirovat, ale nikdy partnera nenuťte na sílu k razantním změnám. Úctu a lásku k člověku nejlépe vyjádříte tak, že ho budete brát takového, jaký je a respektovat ho tak.

Nikdy ho neponižujte

Nikdy, nikdy, nikdy. Musím to ještě dál rozvádět? Sekýrovat, ponižovat či zesměšňovat svého muže před přáteli nebo i klidně úplně cizími lidmi, by si neměla dovolit žádná žena. Pro mužské ego neexistuje větší zrada. Neznamená to nikdy nevyjádřit svůj nesouhlas. Pokud ovšem své drahé polovičce chcete něco vyčíst, nikdy si k tomu neberte publikum a řešte to mezi čtyřma očima a s patřičným respektem.

Neobchodujte se sexem

Jak nejlépe muži znechutit sex? Obchodovat s ním! V žádném případě nepoužívejte sex, jako druh odměny a nebo naopak odmítání sexu, jako trest. Ledaže byste se chtěly své drahé polovičce nadobro zprotivit! Muži milují ženy, které si užívají sex a nepoužívají ho jako způsob manipulace.

Mějte smysl pro humor

Na jedné věci se shodnou snad všichni muži – že nejlepší partnerka pro život je ta se smyslem pro humor. Neberte se tak vážně, naučte se zasmát i sama sobě a máte vyhráno!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DarinaAngelika Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Angelika
Host
Angelika

Příliš přemýšlet nad tím, jak si muže udrzet je cesta k tomu, jak o něj přijít. Muž není majetek… Je to svobodná, myslící bytost…

Darina
Host
Darina

Může to asi platit, ale jen do doby, než přijde druhá míza. Já v práci, aby bylo čím platit hypo, on sice taky, ale jeho práce obnášela jiný čas a více se setkávání i s jinými lidmi, tak se setkal s o 15let mladší a bylo to… během pouhých dvou měsíců rozhodnuto a chválení, volnost a jiné a jiné…nic vám nepomůže. A to pozor, druhá míza začíná i dle doktorů už před 40…takže holka sotva vyšla ze školy. No asi tak jako slečna, která tento článek psala – nic proti Vám!