Některé ženy žehlení přímo milují, protože si při něm vyposlechnou oblíbenou telenovelu, ale většina žen by si tuto činnost klidně ušetřila. Nabízíme vám několik tipů, jak si žehlení usnadnit, či jej dokonce zcela eliminovat z vašeho života.

Praní

Již při praní si můžete mnoho práce ušetřit. Stačí totiž zvolit nižší otáčky při ždímání a prádlo se mnohem méně zmačká. Velmi mokré prádlo raději dejte dvakrát za sebou vyždímat při nižších otáčkách než jednou při vysokých.

Sušení prádla venku

Jestliže máte tu možnost, že můžete sušit prádlo venku, určitě ji využijte. Prádlo usušené venku je méně zmačkané a krásně provoní okolním vzduchem, takže dokonce ani nemusíte používat aviváž.

Věšení prádla

Pozornost věnujte i věšení prádla. Kousky oděvu, které to umožňují, sušte raději na ramínkách (bundy, kabáty, košile, kalhoty). Ostatní oděvy jemně přikolíčkujte v místech, která snesou větší tlak (třeba guma). Používejte jen a nerozbité kvalitní kolíčky.

Sušička

Téměř bez žehlení se obejdete, když investujete do kvalitní sušičky. Prádlo vybrané z tohoto „vynálezu“ vypadá, jako by už vyžehlené bylo. Hodí se u triček, halenek i košil.

Košile

Košile samy o sobě jsou asi nejtěžším kouskem k žehlení. Ovšem i tady máme variantu bez žehlení: stačí nakoupit košile s nežehlící úpravou (non-iron) a ty opravdu po vyprání a usušení nepotřebují ani dotek žehličky. Jsou ovšem cenově trošku náročnější (přes 1000 Kč).

Kvalitní žehlička a žehlicí prkno

Jestli vás naopak žehlení baví, pak aby prádlo bylo skutečně pěkně vyžehlené, neváhejte investovat do kvalitní žehličky i žehlicího prkna. Dbejte i na možnost nastavení výšky, ať vás u žehlení nebolí záda. Žehlicí prkno vydrží docela dlouho, ale občas to chce vyměnit nový potah. Žehličku zase nezapomínejte pravidelně čistit (většinou mívají samočisticí funkci), protože jen tak vám bude sloužit opravdu dlouho.

Paní na žehlení

A na opačném konci budou všichni ti, které žehlení nebaví anebo na domácí práce vůbec nemají čas z důvodu pracovního vytížení. Tady se rozhodně vyplatí pořídit si nejen paní na úklid, ale i paní na žehlení. Ta vám může prádlo vyžehlit přímo u vás doma a spojit to i s úklidem domácnosti, nebo si vyprané prádlo odveze a za smluvený čas přiveze vyžehlené.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno