Stárnutí pleti je zcela přirozený proces, ale která z nás by nechtěla vypadat stále mladě i s přibývajícím věkem?

Stárnutí je přirozená reakce pokožky na věk, kterému přispívá spoustu negativních vlivů. Která z nás by se s tím chtěla tak snadno smířit? Dnes však naštěstí existuje mnoho pěstících pleťových přípravků a elixírů mládí, které vaši pokožku připraví na další roky a zároveň ji ochrání proti negativním vlivům. Naučte se o svou pokožku pečovat právě nyní tak, abyste i za pět let vypadala stále krásně mladě, ne-li líp!

Užívejte si dostatečného spánku

Věděla jste, že nejcennější hodiny spánku jsou ty, které naspíte před půlnocí? Je jasné, že ne každý den se do postele dostanete po zhlédnutí vašeho oblíbeného seriálu, ale popřemýšlejte o tom, jak ulehnout dříve a vstávání pak posunout tak, abyste stihla všechny své denní povinnosti. Ze začátku bude možná ranní vstávání bolestivé, ale za nějaký čas si zvyknete a vaše pleť vám poděkuje. Získá totiž ideální prostor pro svoji regeneraci a odvděčí se vám zdravým a odpočatým vzhledem.

Skvělý tip pro (ne)spáče: Na noc si nezapomeňte zatáhnout závěsy. V naprosté tmě se totiž uvolňuje do pleti více hormonu melatoninu, který je zodpovědný za obnovu pleti.

Neopalujte se na slunci

Mít krásnou opálenou pleť je snem každé ženy, zvláště v letních horkých měsících. Navíc můžete argumentovat tím, že slunce podporuje tvorbu vitaminu D, který je důležitý pro váš organismus. Samozřejmě se nemůžete paprskům bránit, ale na druhou stranu myslete na to, že sluníčko působí na vaši pleť negativně tím, že ji připíše nějaký ten rok navíc.

Naučte se používat opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, alespoň na obličeji. Ideální je SPF 50 nebo SPF 50+. Stejně tak to platí i při návštěvě solária. Navíc svou pleť můžete chránit i zevnitř, pomocí chytrých kapslí s obsahem vitaminů a antioxidantů. Díky nim zpomalíte proces stárnutí na minimum. Kapsle také obsahují i dostatečnou dávku vitaminu D, kterou byste musela dopovat na sluníčku.

Naučte se správně odličovat

Dalším strašákem pro vaši pleť je špatně odstraněné líčení. Naučte se pravidelně pleť odličovat a to i v případě, že se dostanete domů až pozdě v noci a na nějaké zdlouhavé odličování nemáte ani pomyšlení. Smiřte se s tím, že pokud o pleť nebudete navečer řádně pečovat, vymstí se vám v podobě výrazných vrásek a nepěkných nedokonalostí v podobě zanícených a rozšířených pórů.

Pokožka v noci potřebuje čas na regeneraci a zbytky líčidel neumožní její regeneraci. Druhý den bude vaše pleť vypadat unavená, jakoby bez života. Pravděpodobně se na ní objeví vyrážky nebo pupínky. Proto je dobré po odlíčení aplikovat výživný noční krém, který se o vaši pleť dokonale postará.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno