Zdroj foto: pixabay

Cítíte se často vyčerpaná? Máte pocit, že jste pořád v jednom kole? Pracujete od rána do večera a víkendy vám utečou tak rychle, že máte pocit, že jste si vůbec neodpočinula? Odpověděla jste si pokaždé ano? Pak byste se měla naučit relaxovat, protože i odpočinek se musí umět a ne každý z nás si ho dopřeje, což je velká chyba!

Odpočinek musíte skutečně chtít

Mnohdy je problém v tom, že ani samy sobě nedovolíme odpočívat. Dnešní doba na nás klade čím dál více nároků, v práci nás ženou ke stále většímu výkonu a profesionalitě, což vede k tomu, že si práci nosíme domů a doma nás často čeká ještě další šichta ve formě domácnosti a dětí. A tak si možná říkáte – kde si mezi všemi těmi povinnostmi najít čas na odpočinek? Odpověď je jednoduchá. Je to o tom si ten čas udělat a o tom, nakolik si samy sebe vážíte, abyste si dovolily si ho udělat.
Musíte si uvědomit, že váš život není jenom práce. A také to, že když je člověk odpočinutý a v pohodě, tak je mnohem produktivnější, rychlejší a zvládá toho více.

Uvolnit tělo i mysl

Když je člověk unavený, je potřeba, aby dal odpočinout jak svému tělu, tak i mysli. Duševní a fyzická pohoda jsou stejně důležité a ke spokojenému životu potřebujeme obojí. Co takhle zkusit jógu nebo meditaci? Hlavu si však můžete vyčistit i při klasickém sportu, který vás baví.

Zdroj foto: pixabay                        relaxovat

Pobyt v přírodě

Příroda je mocná a je to zaručený lék na naši únavu. A to obzvlášť, pokud bydlíte ve velkém městě a denně kolem sebe vidíte jen paneláky a silnice. Dejte přírodě a její léčivé moci šanci a vyrazte si někam na pěkné místo, techniku nechte doma a zkrátka jen relaxujte. Věřte, že čas strávený v přírodě vám dodá mnohem více energie, než-li válení se doma u televize.

Dopřejte si dobré jídlo

Příjemná večeře s partnerem či s rodinou se dá rozhodně také považovat za jistou formu odpočinku. Zapomeňte ale na fast food a jiná nezdravá jídla, která vám energii spíše uberou. Uvařte si raději nějakou zdravou pochoutku, která vám něco dá a po které se budete cítit fit.

Věnujte se svým koníčkům

Ano, i to je skvělý způsob, jak relaxovat. I když je váš koníček třeba náročný, tak pokud ho děláte s láskou, jistě si u něj paradoxně odpočinete a načerpáte novou sílu. Často na své koníčky zahlceni prací zapomínáme a to je špatně. Vzpomeňte si tedy na to, co děláte rádi, co vás baví a co vás nabíjí energií a prostě se do toho pusťte. Dejte jednou přednost sobě před povinnostmi.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno