Saunování je velmi příjemnou a zároveň ozdravnou procedurou. Nejen že se z těla vyplatí jedovaté toxiny. Sauna má navíc blahodárné účinky na naší psychiku a hubnutí!

Saunování je neuvěřitelně prospěšný proces. Díky sauně se nám z těla vyplatí toxiny. Krásně se nám uvolní póry na pleti a zároveň si odpočineme a zrelaxujeme. Prozradíme vám osm důvodů, proč chodit do sauny pravidelně. Alespoň jednou týdně!

V sauně hubneme

Sauna nám pomáhá s redukcí váhy. Protože už při pouhých 43 stupních Celsia se v lidském těle rozpouští tělesný tuk. Během třiceti minut saunování člověk spálí až 600 kalorií. Hubnout se dá i v leže, bez vynaložené energie.

V sauně se upravuje krevní tlak

Že saunování není pro ty, kteří mají vysoký tlak? Omyl! Sauna dokáže upravit vysoký i nízký tlak. Pomůže v případě, že budete dodržovat základní pravidla při vašem aktuálním zdravotním stavu, který stačí zkonzultovat s lékařem.

V sauně posílíme imunitu

Pravidelné saunování, tedy alespoň jednou týdně, snižuje riziko nemocí a nachlazení až o 65%. Věnujte se odpočinku ve vyhřáté komoře minimálně jednou týdně a to v saunovacím procesu 3x sauna a 3x odpočívárna a máte vyhráno nad chřipkou i virózou.

Sauna vám vykouzlí úsměv na tváři

Saunovací proces produkuje v našem těle beta-endorfiny, které v těle vyvolávají krátkodobý stav euforie. Pravidelné saunování pomáhá k celkově lepší psychické pohodě a dokonce odbourává stres.

V sauně jsme jako na kosmetice

Saunování přirozeně odplavuje z těla toxiny i bakterie, umístěné na pokožce. Tak se vaše pleť snáze zbaví akné a jiných kožních chorob. Pravidelným saunováním pomůžete své pleti lépe dýchat a zbavíte se škodlivin, které mají vliv na vznik černých teček a zanícených boláčků.

Saunování napomáhá zlepšovat termoregulaci

Pro lidi, kteří trpí nadměrným pocením nebo výkyvy termoregulace je saunovací proces ideální volbou pro její regulaci. Pravidelné saunování se v tomto případě doporučuje v letních i zimních měsících každý týden alespoň jednou.

V sauně se zastavuje čas

Saunování má blahodárný vliv na produkci růstového hormonu, který pozitivně ovlivňuje regeneraci svalů v těle. Jeho tvorba po třicítce se výrazně zpomaluje. Po saunování se hladina hormonu v těle zvedá až o 140%.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno