S kvantem dostupných informací o zdravém životním stylu se nám může snadno stát, že se v nich ztratíme a v podstatě už ani netušíme, co jíst, abychom byly „fit a zdravé“. S tím, jak urputně vyhledáváme a čteme články o zdraví, často zapomeneme na úplně přirozenou věc, kterou je zdravý rozum.

Místo, abychom trávily hodiny čtením článků a knih na téma zdravého stravování, zkusme se pro jednou zamyslet nad tím, zda skutečně odborníci mohou vědět lépe než my, co našemu tělu dělá dobře. Rozhlédněte se kolem sebe a pozorujte, jak velmi se od sebe liší postavy žen. Některé jsou štíhlé, jiné mají výraznější křivky a další mají nadváhu. Skutečně si myslíme, že by všechny tyto ženy měly mít shodnou skladbu jídelníčku?

Jak by měl vypadat jídelníček?

Pokud tedy skutečně chcete najít svůj ideální jídelníček, je zapotřebí ho hledat v sobě, nikoli v knihách. Jak? Jednoduše. Po každém jídle pozorujte, jak se cítíte. Jste plná, přejedená nebo byste zvládla ještě jednu porci? Je vám po jídle těžko, jste nafouknutá nebo se naopak cítíte skvěle a plná energie?

Nemáme vždycky tolik času na analyzování našich pocitů, ale pokud chcete skutečně najít svůj „dokonalý jídelníček“, budete do jeho hledání muset investovat svou energii. Pakliže například zjistíte, že se po nějakém jídle cítíte těžko, pátrejte po příčinách. Nejjednodušší je postupně ze svého jídelníčku vyřazovat ty nejběžnější alergeny, jako je mléko, lepek, sója nebo arašídy, a pozorovat, co se bude dít s vaším tělem. Pokud se budete cítit lépe, jste na dobré cestě. V dnešní době se veškeré tyto potraviny dají bez problému nahradit, a tak není důvod zoufat. Koneckonců, dobrý pocit z jídla a postava snů by pro vás vždy měla být prioritou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno