S příchodem podzimu nás obvykle čeká také prohlídka dětského šatníku a pořízení věcí, které jim chybí při jejich cestách do školy a školky. Podívejte se s námi, jaké oblečení děti v sychravém počasí zahřeje:

Kvalitní spodní prádlo

Nemusí se zatím jednat o nějaké příliš teplé prádlo, to se bude hodit až v zimě. Nicméně kvalitní bavlněné košilky či tílka spolu s kalhotami a slipy jsou základem každého oblečení. Děti se v nich nepotí a přitom jim není zima. Nezapomínejte, že v září se obvykle ve vnitřních prostorách škol a školek ještě netopí, a tak je tam mnohdy větší zima než v pozdějších měsících.

Trička s dlouhými rukávy

Nejen venku, ale i uvnitř budov je již chladněji, a tak je vhodné nahradit trička s krátkými rukávy jejich variantou s dlouhým rukávem. Pořiďte dětem dostatečnou zásobu triček, ať je mohou bez obav střídat, holčičky barevně kombinovat se sukýnkami a kalhoty, školkové děti zase většinou potřebují náhradní tričko do školky pro případ, že by se ušpinily.

Tepláky

Tepláky jsou vhodné hlavně do školky, tam využijete slabší tepláčky dovnitř a silnější na vycházku ven. Také se vždy doporučuje dát dětem jedny náhradní, kdyby se ušpinily nebo se jim stala nějaká „nehoda“. Tepláků zkrátka není nikdy dost. Školní děti je využijí spíš jen na tělocvik, popř. do družiny, jinak na vyučování jsou vhodnější kalhoty/džíny a sukně.

Sukně a šaty pro holčičky

Holčičkám těžko upřete nosit sukýnky a šatičky i na podzim (v zimě). Dbejte na to, aby byly sukně i šaty praktické a daly se jednoduše svléknout a obléknout – ve školce na spinkání, ve škole na tělocvik. A samozřejmě nezapomeňte na dostatek punčocháčků, už je zkrátka chladno.

 

Kalhoty a džíny

Tady je taky rozdíl mezi školkovými a školními dětmi. Zatímco ty školkové využijí jedny kalhoty maximálně na focení nebo do divadla, školní děti by už měly na vyučování nosit kalhoty či džíny. Je to vhodnější varianta než tepláky. Kalhoty pořiďte aspoň dvoje, ať je můžete v případě potřeby vyprat.

Mikiny

Mikiny jsou určitě praktičtější než svetříky. Volte hlavně mikiny rozepínací než přes hlavu – lépe se oblékají i svlékají a holčičkám neponičí účes. Mikiny vybírejte v praktických barvách, rády se totiž ušpiní. A mějte alespoň 2–3 na střídání.

Softshellová bunda

Jakmile se počasí ještě zhorší, začne pršet či foukat vítr, nejlepší službu dětem prokáže softshellová bunda. Je lehká, dobře se obléká, neprofoukne, při menším dešti nepromokne a přitom se v ní děti nepotí.

Nepromokavá bunda a kalhoty

No a na závěr ještě něco do opravdového deště: nepromokavá bunda a kalhoty. Jsou to neocenitelní pomocníci hlavně pro školkové (i menší) děti, aby zůstaly v suchu a nepromokly. Používejte je ale opravdu jen za deště, jinak se v nich děti budou jen zbytečně potit.

Botičky a gumáčky

A nezapomeňte investovat do kvalitních podzimních botiček – nejlépe kotníčkových, ať dětem není zima na nožičky. Bez kvalitních gumáků se taky neobejdete, protože bez nich vám nepromokavé oblečení příliš nepomůže.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na