Tak už se nám to zase blíží: podzimní plískanice, podzimní deprese, zima a chlad, déšť a vítr… Bojíte se, že to letos nezvládnete? S našimi radami určitě ano. A nejen to, podzim si dokonce užijete.

Čokoláda je lék na všechny bolesti

Čokoládu si dopřávejte v jakékoliv formě – kousek čokolády ke kávě, horkou čokoládu, čokoládovou masku, čokoládovou sůl do koupele, prostě cokoli vás napadne. Čokoláda spouští v mozku reakce, které pomáhají vyrábět hormon štěstí, a tak není divu, že vám tato lahůdka pomůže v období největších stresů.

Dejte si pleťovou masku

Nejenže oživíte pleť unavenou změnou období a narušenou chladem, ale ještě získáte pár minut nerušené relaxace. Zajistěte si, ať vás nikdo neruší, naneste svou oblíbenou masku a odpočívejte, nejlépe vleže na zádech. Uvidíte se, že se pak budete cítit jako znovuzrozená!

Dopřejte si kvalitní masáž

I pokud nechodíte na masáže celoročně, na podzim určitě udělejte výjimku. Vyhledejte kvalitního maséra/masérku poblíž svého bydliště a užijte si klasickou nebo třeba medovou masáž. Můžete také zkusit masáž lávovými kameny nebo jiné speciální masáže. V žádném případě neuděláte chybu a vychutnáte si skvělý zážitek.

Napusťte si vanu

Odpoledne nebo večer si dopřejte pár minut pro sebe, zavřete se do koupelny, napusťte si plnou vanu teplé vody, přidejte olej nebo koupelovou sůl s vašimi oblíbenými bylinkami a ponořte se do lázně, kde zapomenete na všechny starosti. Opravdu úplně vypněte a jen relaxujte.

Vezměte do ruky svou oblíbenou knihu

Máte nějakou oblíbenou knihu, u které zapomenete na všechno ostatní. Tak ji vezměte na podzim na milost a čtěte. Uvidíte, že vám taková relaxace pomůže zapomenout nejen na špatné počasí, které venku panuje, ale i na starosti a stres všedních dnů.

Nadopujte se vitamíny

V létě jste možná životosprávu trošku ošidily a vůbec to nevadilo, potřebné vitamíny vám dodal pobyt na sluníčku a pohyb. Teď je ale čas vše napravit a skutečně si dopřát pravidelný přísun ovoce a zeleniny. Vybírejte sezonní potraviny a nakupujte nejlépe na farmářských trzích, ať máte jistotu, že je vše čerstvé. Pokud máte vlastní zahrádku, pak máte vyhráno.

Pijte teplé nápoje

Teplé nápoje vás zahřejí na těle i na duši. Není nic lepšího než vychutnat si čerstvou kávu s kamarádkou, oblíbený bylinkový či ovocný čaj u televize, nebo grog či punč s přáteli. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, nebojte se experimentovat a přidávat do nápojů nové netradiční suroviny, a hlavně si nápoj vychutnejte.

Zachumlejte se do deky

Pořád je vám zima a nemůžete se zahřát? Zachumlejte se do teploučké deky. Vyberte si svoji oblíbenou, nebo si kupte úplně novou. Pokud máte rády ruční práce, uháčkujte si deku podle vlastních představ.

Ruční práce

U ručních prací ještě zůstaneme. Umíte plést či háčkovat? Pak máte o prima zábavu na podzimní večery postaráno. Nevyrábějte sama, pozvěte kamarádky, uvařte punč a společné tvoření může začít. Nemusíte však zůstat jen u klasických ručních prací, co takhle zkusit výrobu gelových svíček, ozdob z korálků a drátků nebo fimování?

Bavte se

Začala divadelní sezona i sezona plesů. Využijte toho. Zaprvé si odpočinete, zadruhé využijete nově nakoupené modely, které byste jinak neunosily. Nebo si kupte abonentku na koncerty. Anebo navštivte nejnovější muzikál. Určitě si najdete žánr, který vás vezme za srdce.

Vyrazte na podzimní dovolenou

I když je hlavní dovolenková sezona již za námi, co vám brání vyrazit na dovolenou na podzim? Pokud máte dostatek dovolené a děti v předškolním věku, využijte podzimní dny k dovolené u nás či v zahraničí. Vyhnete se množství turistů, ale také načerpáte novou energii, která vám na podzim kvůli stále se krátícím dnům chybí.

Nezapomeňte na kamarádky a přátele

Někdy je starostí opravdu přespříliš, ale opravdu nikdy bychom neměli zapomínat na své přátele a kamarády. Uspořádejte večírek a pozvěte své přátele k vám domů. Nebo vyrazte s přáteli do přírody a užijte si poslední podzimní piknik.

Napište vlastnoručně dopis

Přijde vám to ulítlé v dnešní uspěchané době psát dopis, když můžete poslat e-mail? Možná ano, ale uvidíte, jak si přitom odpočinete. Napište dopis nějaké milé osobě a uvidíte, že ji to potěší. Smsek a e-mailů dostává každý stovky, ale ručně psaný dopis zahřeje u srdíčka.

Udělejte si radost

To vám snad ani nemusíme připomínat, že udělat si jednou za čas radost je prostě nutností. Na podzim to platí dvojnásob. Kupte si nějaký krásný kousek do šatníku, novou knihu, oblíbený parfém, prostě cokoliv, co máte rády.

Dopřejte si více světla

Vadí vám, že je na podzim málo světla? Zvolte osvětlení, které vám pomůže překonat světelný deficit. Večer rozsviťte svíčku na stole či v koupelně při koupeli. Kupte si solnou lampu. Rozmístěte po bytě různá dekorativní osvětlení. Tím vším dokážete přelstít tmu a zimu venku.

Uvidíte, že ať už si vyberete jednu, nebo více z našich rad, podzim už se vám nebude zdát tak šedý a fádní!

 

Předchozí článekJaké sukně nosit na podzim
Další článekKteré kousky by dětem neměly chybět v podzimním šatníku
Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno