Čekáte miminko a nevíte, co si vzít na sebe? Co budete potřebovat během těch devíti měsíců očekávání? Některé věci jsou jasné, jiné vás možná překvapí. Jaký je šatník nastávající maminky?

První trimestr

V prvním trimestru, zvláště pokud se jedná o vaše první těhotenství, nebude vaše bříško ještě příliš vidět a vy můžete nosit prakticky totéž co doposud. Je vhodné vynechat upnuté džíny, pásky a boty na podpatku, zejména kvůli dobrému prokrvování tkání.

Základní znaky těhotenského šatníku

Všechno oblečení bez rozdílu by však mělo být pohodlné, prodyšné (bavlněné) a zároveň byste se v něm měla cítit dobře a i sebevědomě (pokud např. stále chodíte do zaměstnání). Je dobré pořídit si větší podprsenku a její velikost důkladně přeměřovat i během těhotenství, protože velikost prsou se může i několikrát změnit. Stejně tak je vhodné si pořídit kalhoty, u nichž se dá regulovat obvod pasu např. gumovým páskem s knoflíky.

Jaké konkrétní oděvy si pořídit

Do každého období a počasí se hodí dvoje kalhoty s možností regulace obvodu v pase. K tomu již můžete kombinovat volná trička, halenky a svetříky, pouze ve 3. trimestru budete asi potřebovat speciální těhotenská trička. Dále se vám budou hodit sukně, které se dají nosit i pod bříškem. Vhodné jsou různé těhotenské šaty a i úpletové šaty, které se přizpůsobí tvaru postavy.

Rozdíl mezi letním a zimním termínem porodu

Pokud vám vychází termín porodu na letní období, budete si muset přikoupit třeba plavky, možná také více triček, která se snadno propotí, a nějaké těhotenské šortky. Na zimní období samozřejmě přikoupíte bundu nebo kabát, ale protože se jedná o větší investici, zkuste nakupovat v bazarech, secondhandech, anebo naopak původně nové oblečení prodat dál. Na přechodné období (jaro/podzim) se docela dobře hodí těhotenská softshellová bunda, která se dá přizpůsobit jak bříšku těhotné maminky, tak později i miminku v šátku, které je pod bundičkou ukryto před nepřízní počasí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

2 KOMENTÁŘE

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno