Přírodní vychytávky na růst vlasů: Jednu dobu byl velký boom kolem kokosového oleje a používal se naprosto na všechno – od vaření, péče o pleť až po vlasové masky. Na vlasy tu ale máme mnohem lepšího pomocníka a tím je ricinový olej.

Ricinový olej

Ricinový olej bojuje proti plísním a bakteriím a díky tomu pomáhá vlasové pokožce vypořádat se s nečistotami, které brání rychlejšímu růstu vlasů. Dále vlasy také hydratuje, vyživuje a spoustu odborníků ho vnímá jako přírodní lék proti vypadávání vlasů. Jeho síla tkví v tom, že je plný omega-6 mastných kyselin, vitaminu E, bílkovin a dalších živin, které vlasům prospívají. Jak olej aplikovat na vlasy? Vyzkoušejte zábal! Ricinový olej rozehřejte, aplikujte na pokožku hlavy a následně vmasírujte do zbytku vlasů. Vlasy zabalte do ručníku. Pro lepší efekt můžete vlasy zahřát fénem. Zábal nechte působit asi 20 minut a poté vlasy umyjte.

Maska ze žloutků

Věděly jste, že vaječné žloutky podporují růst vlasů a chloupků? Ve žloutcích je totiž obsažený lecitin, který je vyživuje a dodá jim sílu. Dále také obsahují peptidy, které stimulují růstové hormony ve vlasových cibulkách. Mnohdy máme pocit, že nám vlasy nerostou, přitom realita je taková, že rostou, ale jsou natolik poškozené, že se vlas nakonec v určité délce zlomí. Pokud je to i vás případ, maska ze žloutků je právě pro vás – nejenže vlasy budou více růst, ale hlavně budou silnější a vyživené a tím pádem méně náchylné na lámání.

Zbavte se zlozvyků!

Pokud chceme mít krásné a dlouhé vlasy, musíme o ně samozřejmě odpovídajícím způsobem také pečovat! Zbavte se tedy svých zlozvyků, kterými vlasy zbytečně zatěžujete. Co mám na mysli? Jedním z nejčastějších prohřešků je různé tepelné upravování vlasů, ať už se jedná o fén či žehličku. Samozřejmě určitě někdy nastanou situace, kdy to nejde jinak – děláte si účes na významnou událost a bez loken se neobejdete či máte mokré vlasy, spěcháte a tak sáhnete po fénu. Ovšem nemělo by se to stát každodenní záležitostí, ale výjimečnou situací. Zkrátka a dobře, pokud chcete pro své vlasy něco udělat, začnete tím, že odložíte fén. Naplánujte si čas tak, aby ho bylo vždycky dost na přirozené schnutí. Nebude to trvat dlouho a uvidíte výsledek. Po už na prvních pohled vysušených a zničených vlasech nebude ani památky.

Jste to, co jíte!

O kvalitě vašich vlasů z velké části rozhoduje i to, jak se stravujete. Zaměřte se tedy na zdravé tuky, především na omega-3 mastné kyseliny, které podporují růst vlasů a jako bonus vlasům dodají krásu a lesk. Samozřejmě můžete sáhnout i po různých doplňcích stravy, ovšem nikdo nemáme jistotu, zda skutečně fungují nebo se jedná jen o další předražený prášek. Zdravá strava je jednodušší, stojí méně peněz a přináší lepší, rychlejší a komplexnější výsledky. Tak do toho!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno