Regály hračkářství se prohýbají pod nespočtem hraček a her, ale vám se stále nedaří najít tu správnou? Nejste v tom sami. Je totiž možné, že podvědomě hledáte něco podobného, s čím jste si sami v dětství hrávali. Jenže jak jde čas, vzpomínky na dávné drobné radosti nekompromisně blednou. Pojďme si je proto trochu osvěžit.

Mozaiky z 80. let

Jejich základem je plastová podložka s jamkami, do které se umísťovaly korálky. Jiným typem mozaiky je plastová mřížka, do které se zasouvaly malé plastové čtverce a obdélníky (např. Mozaika KZ-2 od Kovozávodů Semily). Součástí balení jsou vzory (ať již geometrické nebo obrázkové), které má malý stavitel složit – resp. kuličky či dílky správně poskládat.

Dřevěné kostky s pohádkovými motivy

Takové je sice možné sehnat i s motivy od Walt Disney v aktuální nabídce obchodů, nicméně ty staré, z 80. let, měly své nezaměnitelné „pohádkové“ kouzlo. Kde je jim asi konec?

Merkur

V takřka nezměněné podobě lze tuto nadčasovou stavebnici zakoupit i dnes. Pomocí převodů motorku, lanek, kovových destiček a šroubků je možné sestavit různé technické objekty (jeřáb, motorku atd.)

Staré deskové hry

Šachy, dáma a domino jsou stálice stolních her. Co třeba ale hra „dvojitý mlýn“, „halma“, „lotto“, „bleší hra“ a další?

Mončičáci

Když jsme u her, za zmínku jistě stojí také obdoba dnešních plyšáků. Vzpomínáte na mončičáky?

Všechny zmiňované retro hry (a hračky) lze stále sehnat. Některé obchody se specializují na prodej „starých hraček“, zároveň pak vznikají jejich nové napodobeniny. Jistě je také naleznete v nabídce některých bazarů.

 

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno