Pracovní plocha psacího stolu o nás mnohé vypovídá. Říká se, že kreativce poznáte podle stolu zaskládaného nepřeberným množstvím věcí, zatímco na pragmatiky ukáže uklizená deska pracovního stolu. Ovšem i ti největší kreativci potřebují někdy uklidit. Pokud se totiž díváme na příliš mnoho stejných věcí, naše myšlenky se vracejí k situacím a činnostem, které jsou s nimi spojené. Místo abychom tak dostávali nové nápady, v určitém bodě začne mozek stagnovat a mysl obracet ke starým úkolům. A právě to je chvíle, kdy je na čase vyklidit stůl.

Jaké možnosti skýtá uklizená pracovní plocha?

  • Čistotu. Není nic příjemného hledět na závěje prachu (byť se vytvořily na méně přístupných místech, kam prachovka mezi haldy nezavítala).
  • Dostatek místa na hrnek s čajem. Konečně je tu prostor, kam jej postavit! Svůj horký nápoj vychutnáte bez toho, aby vám hrozilo opaření z nechtěného převržení.
  • Prostor na aromalampu, svíčku nebo vonné pokojové tyčinky. Zkrátka na něco, u čeho se vám příjemně sedí a přemýšlí.
  • Volnost myšlenek. Ne nadarmo se říká „začít s čistým štítem“, tak proč ne „s čistým stolem“, když už jsme v té moderní době?

Jak přivolat nápad

Nápady často přicházejí tehdy, kdy to ani nečekáte. Pokud se snažíte něco usilovně vymyslet „tady a teď“, je dost možné, že se vám to nepovede. Nápady zkrátka potřebují prostor pro rozlet. Věnujte se své oblíbené činnosti (nebo možná i té méně oblíbené) a částí své mysli stále „hledejte“. Nespoléhejte se jen na elektroniku, ale vezměte si obyčejný sešit s tužkou a začněte psát. Ručně si poznačujte své myšlenky. Třeba se vám propiska po papíře rozletí, ani nebudete vědět jak. A jestli ne, vyčkejte do dalšího dne.

S čistým stolem a po ránu moudřejšího večera to půjde jako po másle.

Hodně štěstí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno