Nemáte stále vymyšlený program na léto pro své děti? Nemáte dostatek financí, abyste si mohli dovolit odjet pryč s celou rodinou k moři? Nezoufejte, i tady v Čechách je spoustu aktivit, kterými své děti můžete zaměstnat, aniž byste utratila příliš velké množství peněz a zároveň se dobře pobavily. Jaké to jsou?

  • Týden až dva u babičky

Starý dobrý týden strávený u babičky je prostě klasika, kterou si zcela jistě z dětství pamatujete i vy. Babičky bývají obvykle pečující, starostlivé a dělají první poslední pro to, aby bylo jejich milované vnouče spokojené. Ideální je tento týden zahrnout hned na začátek prázdnin, aby si vaše ratolest odpočinula od náročného školního roku. Po celou dobu se tak bude moci válet, nic nedělat a dívat se na pohádky nebo si třeba hrát na zahradě. Cokoliv, po čem touží.

stanování

  • Stanování

Stanování je relativně levný způsob trávení času s celou rodinou. Stanovat nebo kempovat se můžete totiž i kousek za městem. Není nad to užít si večer v přírodě, upéct si vuřty na ohni, zazpívat si nějakou tu starou českou klasiku a zkrátka si užít společné chvilky. Spaní pod širým nebem a pozorování hvězd je zážitek, na který vaše ratolest jen tak nezapomene.

  • Tábor

Letní dětský tábor je stále ještě oblíbenou možností trávení volného času o prázdninách pro mnoho rodičů (a samozřejmě i dětí). Vyberte si takový, který není příliš finančně náročný, případně se pokuste požádat o přídavek svého zaměstnavatele. Někteří takovou možnost nabízejí v rámci pracovních benefitů.

  • Příměstský tábor

Příměstský tábor je variantou běžného tábora, s tím rozdílem, že obvykle nezahrnuje přespávání dětí, ale pouze dopolední, případně i odpolední program. Bývají různě tematicky zaměřené a vaše ratolest si tak může užít cokoliv, co jí bude blízké.
A nelámejte si s programem příliš hlavu. Vaše děti jsou zcela určitě šťastné už jen z toho důvodu, že si mohou po dlouhém školním roce konečně trochu oddychnout.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno